Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Temizlik işçilerinden protesto

  A.A.
  03 Ağustos 2009 - 14:58Son Güncelleme : 03 Ağustos 2009 - 14:58

  Siirt'te 48 temizlik işçisi işten çıkarılmalarını protesto amacıyla yürüyüş düzenledi.

  Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Yüzüncü Yıl Parkı'nda toplanan 48 temizlik işçisi, belediye binası önüne kadar yürüdü. Burada işçiler adına basın açıklamasını okuyan Selim İlbaş, gece gündüz demeden Siirt'in temizliği için her türlü çabayı sarf ettiklerini belirtti.

  İşten çıkarılma gerekçelerinin “çalışmıyorlar, iş yapmıyorlar” şeklinde belirtildiğini ileri süren İlbaş, şunları söyledi:
  “Sayın Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan 28 Şubatta ilimize geldiği gün, bazı kesimler çöpleri toplamamıza engel olmaya çalıştı. Ama biz o gece arkadaşlarımızla beraber ilimizin Türkiye'ye karşı rezil olmasına izin vermemek için gece geç saatlere kadar çalıştık. 3 aydır bizim işten çıkarılmamız için her türlü bahaneleri uydurmaya çalıştılar. Ama biz de onların eline koz vermemek için 3 aydır can ve başla çalıştık. Bu sürede 2 ay maaşlarımız verilmedi. Geceli gündüzlü çalıştırıldık, bize eziyet edildi. Sırf bizi işten atmasınlar diye sesimizi çıkarmadık. Baktılar olacak gibi değil, son çareleri 48 arkadaşımızla işimize son verildi. Bu konuda hakkımızı arayacağız, bu durumu yargıya intikal ettireceğiz.”

  Daha sonra işçilerden 4 kişi Siirt Valiliğine giderek Vali Necati Şentürk ile görüşme için randevu talebinde bulundu. Telefon numaraları alınan işçilere daha sonra ulaşılacağı belirtildi.

  Belediye Başkanı Selim Sadak ise yarın konuya ilişkin basın açıklaması yapacağını bildirdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı