Temizel'den ek zam sinyali

Hürriyet Haber
26.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

Maliye Bakanı Zekeriya Temizel, bütün memurlara ek zammın yolda olduğunu açıkladı. Temizel'in açıklamasına göre, ayrıca yakında bütün memurlara kariyer hakkı tanınacak. Bu nedenle yüksek okul şartı aranmaksızın bütün memurlar kariyer sınavına alınacak.

Sıvas Defterdarlığı'nda incelemelerde bulunan Temizel, kendisinden bir isteklerinin olup olmadığını sorduğu memurlardan ‘‘Maaşımıza ek zam istiyoruz’’ yanıtını alınca, bütün memurlara ek zammın yolda olduğunu söyledi. Temizel ek zammın vergilerin toplanmasındaki artışa bağlı olduğunu da belirterek ‘‘Olmayan birşey verilemez’’ dedi.

Temizel, bireysel vergi numaralarında kredi kartına geçiş sistemiyle ilgili olarak, ‘‘Herkese birer tane değişmez kart vermeyi düşünüyoruz. Bu kart ile ilgili çalışmalar TÜBİTAK tarafından yürütülüyor. Zannediyorum önümüzdeki günlerde bitecek. Bu konudaki altyapı hazır’’ dedi.

Bakan Temizel, şimdilik belirli işlemlerde kullanılan vergi numarasıyla ilgili olarak da, şunları söyledi: ‘‘Vergi numarasını bütün işlemlerde kullanmaya gerek yok. Genellikle ekonomik ve sosyal olayları düzenleyen işlemlerde kullanılacak. Şu aşamada sadece yasada belirttiğimiz 11 tane olay var, onlarda kullanılacak.’’


Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı