İZMİR HABERLERİ

Temiz Havası Tescilli Asma Bahçelerde Yaşam Başladı

IHA
31.10.2015 - 12:15Son Güncelleme :

KENTSEL YOĞUNLUĞUN VE TRAFİĞİN ARTMASIYLA İZMİR'DEKİ HAVA KALİTESİNİN DE AZALDIĞINI İFADE EDEN TANYER İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI MÜNİR TANYER, DOĞASI VE TEMİZ HAVASIYLA FARK OLUŞTURAN ASMA BAHÇELER'DE YAŞAMIN BAŞLADIĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Kentsel yoğunluğun ve trafiğin artmasıyla İzmir’deki hava kalitesinin de azaldığını ifade eden Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, doğası ve temiz havasıyla fark oluşturan Asma Bahçeler’de yaşamın başladığını söyledi.
Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, İzmir’de, şehir merkezinde, gürültü ve hava kirliliği nedeniyle yaşamın giderek zorlaştığını kaydetti. Münir Tanyer, Asma Bahçeler’in temiz havasının 9 Eylül Üniversitesi tarafından analiz edilerek tescillendiğini vurgulayarak, projenin özel bir konumda olduğunu bildirdi. Tanyer, "Asma Bahçeler’de hava kalitesinin ölçümlenmesi için 30 gün boyunca dört farklı noktadan kükürtdioksit ve azotdioksit verileri alındı ve şehir merkezindeki verilerle karşılaştırıldı. Hava Kalitesi Değerlendirme ve Yönetimi Yönetmeliği ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı genelgesiyle yenilenen sınır değerlerinin çok altında olduğu belirlendi" dedi.
İnsanların bir ömrünü geçirdiği konutların mimarisi ve dayanıklılığı kadar temiz havaya da sahip olması gerektiğini ifade eden Tanyer, “Kent merkezinde kirli havayı ister istemez soluyoruz. Bu durum çocukları daha da olumsuz etkiliyor. İnsanların yaşamlarını sürdürdüğü, en kıymetli yakınlarına bıraktığı evlerin sağlıklı ve temiz havasıyla bir bütün olması gerekiyor. Çünkü sağlık her şeyden önemli ve en temel hakkımız. 22 yıldır inşaat yaptığımız bu bölgede konutlarımızın havası ve doğayla beraber sakin ortamı, mimari konseptimizle bir bütün olarak çok iddialıyız” diye konuştu.
"SON TEKNOLOJİYLE CEPHE VE ÇATI YALITIMLARI YAPTIK"
İnşaat tekniği alanında yalıtım konusuna özel önem verdiklerini dile getiren Münir Tanyer, su ve ısı yalıtımı sayesinde binaların hem daha uzun ömürlü olduğunu, hem de daha az enerji sarfiyatı yaptığını belirtti.
Eski binalarda yalıtım yapılmamasının yüzde 30-40 oranında ısı kaybına yol açtığına dikkat çeken Tanyer, şöyle devam etti:
“Bu durum ciddi maddi kayıplara neden oluyor. Projemizde en son teknolojiyle cephe ve çatı yalıtımlarını yaptık. Ev sahipleri için büyük bir tasarruf sağladık. Son derece ekonomik şekilde ısınacaklar. Bulunduğumuz mevkii merkeze göre yaz kış 3 - 4 derece daha serin oluyor. Şu anda Asma Bahçelerde yaşam başladı. Ev sahipleri yalıtımla sağladığımız bu avantajı keyifli bir şekilde yaşıyorlar. Bizlere ’Çok huzurlu uyuyor ve uyanıyoruz’ diyorlar.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Temiz Havası Tescilli Asma Bahçelerde Yaşam Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 12 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Temiz Havası Tescilli Asma Bahçelerde Yaşam Başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı