ESKİŞEHİR HABERLERİ

"Temiz Enerjiye Yönelelim" Çağrısı

IHA
10.12.2015 - 16:03Son Güncelleme :

ÇEVRE DERNEĞİ BAŞKANI DOÇENT DOKTOR GÜNER SÜMER, TÜRİYE'NİN ENERJİ POLİTİKASI VE RUSYA İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPARAK TÜRKİYE’NİN KENDİ ÖZKAYNAKLARI OLAN TEMİZ ENERJİYE YÖNELEREK YATIRIM YAPMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Çevre Derneği Başkanı Doçent Doktor Güner Sümer, Türiye’nin enerji politikası ve Rusya ile ilgili yaşanan gerginlikle ilgili yaptığı değerlendirmede, Türkiye’nin kendi özkaynakları olan temiz enerjiye yönelerek yatırım yapması gerektiğini söyledi.
Doğalgazın temiz bir gaz olmakla birlikte pahalı bir gaz olduğunu belirten Çevre Derneği Başkanı Sümer, “Ancak, Türkiye’de güneş, rüzgar ve jeotermal enerji kaynakları bulunmaktadır. Türkiye güneş, rüzgar ve jeotermal enerji yönünden zengin bir ülkedir. Ayrıca Türkiye’de tam kapasite ile çalışmayan hidroelektrik su baraj santrallerin tam kapasite çalıştırılması gerekmektedir” dedi.
Sümer konuyla ilgili şunları söyledi:
“Türkiye’nin enerji politikasında dışarıya bağlı doğalgaz, petrol ve nükleer enerji yerine güneş enerjisi, rüzgar enerjisi ve jeotermal enerji gibi kendi özkaynakları olan temiz enerjiye yönelerek yatırım yapması gerekmektedir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden "Temiz Enerjiye Yönelelim" Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Aralık 2015 tarihinde saat 16 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Temiz Enerjiye Yönelelim" Çağrısı haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

19 Temmuz 2019, Cuma
 • İmsak
  03:50
 • Güneş
  05:38
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  17:04
 • Akşam
  20:30
 • Yatsı
  22:10
Sayfa Başı