Gündem Haberleri

  Temennimiz istikrarlı Irak

  Enver ALAS - Uğur CAN / DHA
  13.09.2013 - 01:44 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün, Irak Temsilciler Meclisi Başkanı Usame Abdülaziz El Nuceyfi ve beraberindeki heyeti kabul etti.

  Cumhurbaşkanı Gül ve El Nuceyfi arasındaki görüşme İstanbul, Huber Köşkü’nde saat 11.00’de başladı ve yaklaşık 1 saat sürdü. Görüşmeyle ilgili Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada şunlara yer verildi:
  “Irak Temsilciler Meclisi Başkanı Usame Abdülaziz El Nuceyfi ve beraberindeki heyeti Tarabya Köşkü’nde kabul eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, en samimi temennimizin Irak’ın iç barışını sağlamış, birlik ve bütünlüğünü pekiştirmiş, istikrarlı, müreffeh ve itibarlı bir ülke olarak bölgemizde hak ettiği yeri alması olduğunun altını çizdi. Gül kabulde, Irak halkının bütün kesimlerinden ve siyasi yelpazedeki tüm partilerin temsilcilerinden oluşan bu kompozisyondaki heyeti kabul etmekten memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Irak’ta son dönemde yaşanan terör saldırılarından büyük üzüntü duyduğumuzu belirten Gül, Irak halkının çektiği acıları gönülden paylaştığımızı ifade etti. Meclis Başkanı Nuceyfi ve Iraklı milletvekilleri ise kabulde, Irak ve Türkiye halkları arasındaki kardeşlik bağları bulunduğunu, bu açıdan Türkiye ile ilişkilerin en üst düzeyde olması gerektiğine inandıklarını vurguladılar.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı