ANKARA HABERLERİ

Temelli’deki sanayici ile belediye gerilimi çözüldü

Hürriyet Haber
19 Aralık 2009 - 00:00Son Güncelleme : 18 Aralık 2009 - 21:19

Temelli Beldesi’nde Ankara Büyükşehir Belediyesi ile sanayi havzası yatırımcıları arasında gerilime neden olduğu öne sürülen yol sorunun çözüme kavuşturulduğu bildirildi. Anadolu OSB Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, “Yolların yapılması, yurt içinden ve yurt dışından gelen ziyaretçileri yatırım yapma konusunda daha hevesli kılacak” dedi.

Hürriyet Haber

TEMELLİ Beldesi’nde sanayi havzası olarak kurulması düşünülen organize sanayi bölgelerindeki, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile sanayi havzası yatırımcıları arasında gerilime neden olduğu öne sürülen yol sorunun çözüme kavuşturulduğu bildirildi. Anadolu OSB ve Organize Sanayi Bölgeleri Derneği’nden yapılan açıklamaya göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt makinelerinin bölgede çalışmalara başlaması, bölge sanayicileri tarafından sevinçle karşılandı.

Bölgeye olan ilgi artacak

Anadolu OSB Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay ise konuya ilişkin olarak, “Büyükşehir Belediyesi’nin yolları yapmaya başlaması halen işletmede olan fabrikalar için sevindirici bir gelişme. Yolların yapılması, yurt içinden ve yurt dışından gelen ziyaretçilerin, bölgeyle ilgili olumlu düşünmesini sağlayacak ve yatırım yapma konusunda daha hevesli kılacak” dedi.

Öte yandan, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Niyazi İlter başkanlığında heyet ile altyapı sorunlarının çözümü konusunda toplantı gerçekleştiren sanayi havzası yatırımcıları, bölgenin içme suyu, atık su, yol, yağmur suyu deşarjı gibi sorunlarını ve çözüm yollarını tartıştı.

Türkiye’ye örnek olacak

Toplantıyı değerlendiren, Anadolu OSB ve Organize Sanayi Bölgeleri Derneği Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, bölgede yatırım yapan organize sanayi bölgelerinin sorunlarına ortak çözüm bulunması yönünde harcanan çabaların olumlu sonuçlanmasından memnuniyet duyduklarını söyledi.

OSB’lere destek sağlanacak

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın OSB’leri organize ederek bir araya getirmesinin bölgenin sorunlarının daha kısa sürede daha düşük maliyetlerle çözümüne katkı vereceğini ifade eden Tuncay, “OSB’lere destek olunacağı telaffuz edilmeye başlandı. Bu çok önemli bir adım. Ankara’da kurulan bu ortaklık Türkiye’ye de örnek olacak” dedi.

Ankara Temelli Organize Sanayi Bölgeleri havzasında, ASO II, Başkent OSB, Anadolu OSB ve Madeni Dökümcüler İhtisas OSB bulunuyor. Genişleme alanlarıyla birlikte yaklaşık 2 bin 250 hektar büyüklüğe ulaşacak sanayi havzasında bin 250 fabrika üretim yapacak. 150 bin kişinin yaşayacağı sanayi havzası tamamlandığında yaklaşık 250 bin kişinin istihdam edilmesi bekleniyor.

Çözüm yolu arayışları

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Niyazi İlter başkanlığında heyet ile altyapı sorunlarının çözümü konusunda toplantı gerçekleştiren sanayi havzası yatırımcıları, bölgenin içme suyu, atık su, yol, yağmur suyu deşarjı gibi sorunlarını ve çözüm yollarını tartıştı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Temelli’deki sanayici ile belediye gerilimi çözüldü haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:04
  • Guneş
   05:55
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:51
  • Akşam
   19:51
  • Yatsı
   21:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı