Gündem Haberleri

  Temel erdemler hâlâ dipdiri

  Bülent SARIOĞLU / ANKARA
  29.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kaset skandalından 22 gün sonra ilk kez Meclis’e gelen CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok’u karşılayan CHPİstanbul Milletvekili Nur Serter telefonlarının hâlâ susmadığını belirterek, şunları söyledi:

  “Komplo var, haksızlıklar var ama hepsinin ötesinde insan olmak var. Hayatımın her döneminde kendini zorda hisseden insanların yanında olmayı prensip edindim. Tabii ki bunun empati kurmakla da çok yakın ilişkisi var. İnsan olmanın gereği dışında bir çaba sarf etmiyorum. Güç kaybedildiğinde insanların etrafı boşalıyor. Ahlak boyutuyla kurulan komplolar çok daha incitici oluyor. Ama burada toplumun çok iyi sınav verdiğini düşünüyorum. İnanılmaz teşekkür telefonları alıyorum. Yıllardır görmediğim, izini kaybettiğim eski dostlarım, tanıdığım, tanımadığım insanlar, CHP ile ilgisi olmayan kişiler arayıp sergilediğim tavır için teşekkür ediyorlar. Bu acı olay bana insanımızın özündeki o temel erdemlerin hâlâ dipdiri olduğunu gösterdi. Yeniden umutlandım.”
  Nesrin Baytok da, günler süren sessizliği konusunda “Biraz sakin götürme kararlılığındaydım” dedi. Meclis’te kendisini karşılayan ve geçmiş olsun dileğinde bulunan arkadaşlarına teşekkür eden Baytok, bazı CHP’lilerin yanına gelmemesi konusunda ise, “Sizlerin görünteleyemediği, karşılıklı göz selamıyla selamlaştığımız arkadaşlarımız da çoktu. Doğal karşılıyorum. Gayet memnunum. Başta Nur Hanım olmak üzere arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu süreçte gerçekten büyük bir ailem olduğuna inancım pekişti” diye konuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı