Gündem Haberleri

GÜNDEM

  TEM'de TIR devrildi trafik felç oldu

  Kocaeli / DHA
  17.05.2010 - 21:23 | Son Güncelleme: 17.05.2010 - 21:23

  TEM'in Dilovası ile Hereke arasında dorsesinde 3 çekici taşıyan yabancı plakalı TIR'ın bariyerlere çarparak devrilmesi sonucu trafik akışı felce uğradı. Ulaşım kısmen iki şeritten sağlanmaya çalışılıyor.

  Almanya’dan gelen ve dorsesinde ayrıca 3 adet TIR çekicisi daha bulunan Azerbaycanlı sürücü Muhsin Cafer Gülizade yönetimindeki TIR, ağır yük nedeniyle kontroldan çıkarak bariyerlere çarpıp devrildi. İstanbul’dan İzmit istikametine gelen şeritteki TIR'ın dorsesinde bulunan ve Almanya’dan getirilen önce İran’a, oradan da Afganistan’a ulaştırılmak üzere yola çıkarıldığı anlaşılan TIR'ın dorsesindeki 3 adet çekicisi de kayarak TEM’in her iki şeridini kısmen kapattı.
  Kazadan, TIR sürücüsü Muhsin Cafer Gülizade ile nakliyet firması sahibi olduğu öğrenilen Ümit Türkoğlu yara almadan kurtuldu. Kazanın hemen ardından olay yerine gelen itfaiye ve trafik ekipleri ile Karayolları ekipleri yaklaşık yarım saatlik çalışma sonunda her iyi şeridi kısmen ulaşıma açtı. Buna rağmen TEM’in hem İstanbul, hem Ankara istikametine doğru uzun kuyruklar oluştu.

  Bu bölgede TIR ve çekicilerin kaldırılması çalışmaları nedeniyle trafik zaman zaman ulaşıma kapatılıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı