« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tembeller yandı

Werner Lorant'ı 1860 Münih'ten kovduran Alman gazeteci, vatandaşı için övgü dolu sözler sarfederek, ‘‘Futbolla yatıp, futbolla kalkar’’ dedi.

Celal ÖZCAN / MÜNİH
SON GÜNCELLEME
Şaşırtan sözler

F.Bahçe'nin yeni teknik direktörü Lorant'ın 1860 Münih'ten ayrılmasına sebep olan gazeteciye sorduk. Alman çalıştırıcıyı kovduran isim olarak tanınan Oliver Grif, vatandaşını övgü dolu sözlerle anlattı. Lorant'ın tembel futbolcuyu sevmediğini anlatan Grif bakın neler söyledi.

Lakabı sertayak

Adam markajını çok sever. Eski takımını 3-5-2 sistemiyle oynatırdı. Kanatlara büyük önem veriyor. Fenerbahçe'nin kadro yapısını uygun görürse 4-4-2'yi tercih edebilir. Futbolla yatıp, futbolla kalkar. 24 saati futboldur. Çok çalıştırdığı için 'sertayak' lakabını taktılar.

Kulübede oturmaz

İnandığı futbolcu kötü bile oynasa, vazgeçilmezi olur. Ama çalışmayan futbolcuyu dışlar. Disiplini ön planda tutar. Basın ve yönetimiyle uyum içindedir. Yerinde oyuncu değişikliği ile maçın seyrini değiştirir. Maç içinde hiç oturmaz, hakemlere tepkisini hemen gösterir.

Fırsat verir

Eşinden ayrı kaldığı dönemde 35 yaşındaki sevgilisiyle yaşadı. 1860 Münih'i bıraktıktan sonra eşiyle tekrar biraraya geldi. Hiç ummadık bir zamanda ilk onbirde genç bir oyuncuya forma şansı verir.

Testten geçtiler

Ligde 2. yarı startını rakiplerinden erken veren Fenerbahçe'de durmak yok. Sarı lacivertliler, bir günlük yılbaşı izninin ardından dün Samandıra Tesisleri'nde çalışmalara başladı. Futbolculardan bir grup tesislerde doktorlar tarafından kuvvet ve dayanıklılık testlerinden geçirildi. Diğer grup ise antrenör Oğuz Çetin yönetiminde yan sahada kondisyon ağırlıklı koşu yaptı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler