ANKARA HABERLERİ

Tematik Teknokent’e 5 milyon Euro destek

Hürriyet Haber
26.12.2017 - 15:47Son Güncelleme :

Avrupa Birliği (AB) ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı (IPA) kapsamında Ankara Üniversitesi Teknokent’inin “Agrigenomik Hub Hayvan, Bitki Genomik Araştırma ve İnovasyon Merkezi” projesine AB fonundan 5 milyon destek sağlanacak.

Hürriyet Haber

Proje ile Ankara Teknokent bünyesinde yer alan “Tarım, Hayvancılık ve Gıda Tematik Teknokent” yerleşkesi, “NovaSeq 6000 yeni nesil dizileme” altyapısına sahip ilk ulusal merkez olacak. Merkezde tarım, hayvancılık ve gıda tematik alanlarında faaliyet gösteren KOBİ’lere danışmalık destekleri verilecek. Ayrıca organizmalara yönelik genetik ıslah çalışmaları, gen kaynaklarının korunması ve sertifikasyona yönelik test ve analiz hizmetleri de proje kapsamında sunulacak. Yeni kurulacak yeni nesil dizi verileri için ise oluşturulacak “Metabarcode of Life” akreditasyonu sağlanarak, dünyada bu akreditasyona sahip ilk 10 ülke arasına girilecek ve Agrigenomik Hub ile tür teşhisi ve yeni tür/endemik tür tescilinde uluslararası akreditasyona sahip tek birim unvanı kazanılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Tematik Teknokent’e 5 milyon Euro destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Aralık 2017 tarihinde saat 14 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tematik Teknokent’e 5 milyon Euro destek haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Mayıs 2018, Çarşamba
 • İmsak
  03:33
 • Guneş
  05:20
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  16:46
 • Akşam
  20:10
 • Yatsı
  21:50
Sayfa Başı