Gündem Haberleri

GÜNDEM

  TEMA'nın adı uçağa verildi

  Hürriyet Haber
  31 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 31 Mayıs 2000 - 00:01

  Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı'nın adı çalışmalarına destek olan Anadolu Havayolları'na ait bir uçağa verildi.

  TEMA'nın (Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı) adı bir uçağa verildi. Vakfın çalışmalarına destek olan Air Anatolia (Anadolu Havayolları), 170 yolcu kapasiteli ve 8 mürettebattan oluşan kadrosuyla yoğunluklu olarak yurtdışı seferler yapan bir uçağına 'TEMA' adını verdi. Bu arada, dünyanın en büyük ağaçlandırma projesi olan TEMA’nın '10 Milyar Meşe Projesi'ne, Türkiye’ye gelen turistlerin de katılımını sağlamak için ‘‘Sadece 1 Dolar’’ sloganıyla yeni bir kampanya başlatıldığı belirtildi.

  Neler yapıldı?

  10 Milyar Meşe Projesi kapsamında 1998 yılında 4316 hektar alana 200 milyon, 1999 yılında da 24 bin 719 hektar alana 247 milyon adet meşe tohumu ekildi. 2000 yılında ise çeşitli kurum ve kuruluşlarla, gönüllüler ve destekçilerin katkısıyla meşelendirme çalışmaları sürüyor. Ayrıca bu yıl ilk kez Türk Silahlı Kuvvetleri kendi alanları dışında ağaçlandırma çalışmaları yapma kararı aldı. Silahlı Kuvvetler, bu karar çerçevesinde adana, Bayburt, Bursa, Osmaniye, Elazığ, Mardin, Samsun, Gaziantep, Mersin ve Aksaray valilerinin kendi illerinde belirleyeceği 100 hektarlık alanlarda ağaçlandırma çalışması yapacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı