EDİRNE HABERLERİ

TEMA Vakfı Edirne Temsilcisi Çoğal:

AA / Cihan Demirci
26.02.2016 - 10:23Son Güncelleme :

-"Toprağı bereketli, suyu temiz, ormanı yeşil milyonlarca canlının birlikte yaşadığı bir dünya oluşturma çabamız devam edecektir"

AA / Cihan Demirci

EDİRNE (AA) - TEMA Vakfı Edirne Temsilcisi Şirin Çoğal, toprağı bereketli, suyu temiz, ormanı yeşil milyonlarca canlının birlikte yaşadığı bir dünya oluşturma çabalarının devam edeceğini bildirdi.Çoğal, yaptığı yazılı açıklamada, Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti.Lalapaşa'nın önemli bir doğal güzelliğe sahip olduğunu aktaran Çoğal, şunları kaydetti:"Lalapaşa merkezde bulunan meranın uzun yıllar boyunca vahşi depolama alanı olarak kullanılması ve 20 yıllık çınar ağaçlarının kesimi konusunda basında haberler yer alıyor. Bu konuyu belediye başkanına ilettik. Görüşmede TEMA Vakfı olarak meraların amaç dışı kullanılmasına karşı olduğumuzu, vahşi depolamaya son verilerek mera ıslah çalışmalarının uygun dolgu malzemesi kullanılarak yapılmasını ve daha sonraki süreçte meraya çöp dökülmemesini talep ettik. Bundan sonraki süreçte işaretlenmiş olan ağaçların kesiminin durdurulması ve kesilen ağaçların yerine uygun fidanların dikilmesini talep ettik. Belediye başkanı Bülent Şahinşah TEMA ile doğal projeler yapmaya hazır olduklarını iletti.Bu görüşmenin olumlu sonuçlanması Lalapaşa halkı adına bizleri de mutlu etmiştir. Toprağı bereketli, suyu temiz, ormanı yeşil milyonlarca canlının birlikte yaşadığı bir dünya oluşturma çabamız devam edecektir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden TEMA Vakfı Edirne Temsilcisi Çoğal: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 10 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TEMA Vakfı Edirne Temsilcisi Çoğal: haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı