TEKİRDAĞ HABERLERİ

TEMA, okullarda bilgilendirme çalışması yapıyor

AA / Alper Eral
24.02.2016 - 14:10Son Güncelleme :
AA / Alper Eral

TEKİRDAĞ (AA) - Malkara TEMA gönüllüleri, ilçede eğitim veren okullarda öğrencilere doğa sevgisi aşılamak amacıyla çevre bilinci eğitimi veriyor.

Malkara TEMA Gönüllüleri Sorumlusu Hasan Akçay, Nurten - Hüsnü Pullukçu İlköğretim Okulu’ndaki eğitim seminerinde yaptığı konuşmada, doğanın insanlar için vazgeçilmez bir öneme sahip olduğunu söyledi.

Toprağın canlılar için çok büyük önem taşıdığını ifade eden Akçay, "Toprak, yaşamdan gelir. Toprak canlıdır ve milyonlarca organizmayı içinde barındırır. Toprak nefes alır. İçinde barındırdığı organizmaların çoğu, tıpkı insanlar gibi oksijen soluyup, karbondioksit verirler, yani nefes alırlar. Toprak, doğar ve yaşlanır, bir geçmişi vardır" dedi.

Akçay, suyun canlıların yaşaması için hayati öneme sahip olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"En küçük canlı organizmadan en büyük canlı varlığa kadar, bütün biyolojik yaşamı ve bütün insan faaliyetlerini ayakta tutan sudur. Dünyamızın %70′ini kaplayan su, bedenimizin de önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Yeryüzünde en bol bulunan maddelerden biridir ve yaşamın temelidir. Eğer su olmasaydı yaşam da olmazdı. Musluğun gereksiz yere akmasına izin vermeyerek, kısa duş alarak, bulaşıklarını makinede yıkayarak, gereksiz yere sifon kullanmayarak, güneş battıktan sonra bahçe sulayarak, bir yılda 140 ton su tasarrufu yapabiliriz.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden TEMA, okullarda bilgilendirme çalışması yapıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 14 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TEMA, okullarda bilgilendirme çalışması yapıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı