Ege Haberleri

EGE

  Tema: "Mobilyacılar"

  Hürriyet Haber
  26 Nisan 2016 - 12:45Son Güncelleme : 26 Nisan 2016 - 12:46

  KARABAĞLAR Belediyesi tarafından, mobilya günleri kapsamında "Mobilya'nın Kalbi: Karabağlar" konulu fotoğraf yarışması kapsamında amatör ve profesyonel fotoğrafçılar, mobilyacıları görüntülemeye devam ediyor. Yarışmaya son katılım tarihi 13 Mayıs olarak belirlendi.

  Karabağlar Belediyesi tarafından ilçedeki mobilya sektörüne eski günlerini kazandırmak, bölgede üretilen mobilyaları ve mobilya ustalarının hikayelerini arşivlemek aynı zamanda görsel bir bellek oluşturmak amacıyla düzenlenen fotoğraf yarışmasına başvurular devam ediyor. Haziran ayında Mobilya Günleri kapsamında düzenlenecek olan etkinliğin seçiçi kurulu Ege Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Ahmet İmançer, fotoğraf sanatçısı Charles Richards, Karabağlar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güven Güngörmüş, fotoğraf sanatçısı Mehmet Yıldıztekin, Yaşar Üniversitesi'nden Kerem Kaban ve akademisyen Nail Özlüsoylu'dan oluşacak.
  Karabağlar'a önceki gün gelen ve mobilyacıları dolaşarak fotoğraf çeken Sureti Alem Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği üyeleri en güzel görüntüyü almak için birbirleriyle yarıştı. Yarışmada ilk üç dereceye girenlere ve jüri özel ödülü alana para ödülü verilecek. Ayrıca sergilenmeye değer görülen tüm fotoğraflar da belediyenin çıkartacağı özel mobilya kitabında yer alacak.
  Yarışma ile ilgili olarak www.karabaglar.bel.tr internet adresinden veya 414 77 60 numaralı telefondan bilgi alınabilcek.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı