« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tello: Türkiye Avrupa ayarında

Beşiktaş'ın Şilili futbolcusu Rodrigo Alvaro Tello, Beşiktaş'ta, kariyerinin en mutlu günlerini geçirdiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kulübün internet sitesindeki “Soru-Cevap” köşesinde taraftarların sorularını yanıtlayan Tello, her açıdan çok mükemmel bir ülkeye ve kente geldiğinin farkında olduğunu belirtirken, “İstanbul, inanılmaz bir kent. Beşiktaş'ta çok mutluyum. Kariyerimin en mutlu günlerini geçiriyorum” dedi.

Beşiktaş taraftarlarına övgüler yağdıran Şilili oyuncu, son yaptıkları FC Liverpool maçında tüm dünyanın, ne denli muhteşem bir taraftara sahip olduklarını gördüğünü ifade ederek, şunları kaydetti:

“Uzun yıllardır futbol dünyasının içindeyim ama böyle bir taraftar topluluğu görmedim. Futbolun, yaşamın bir parçası olduğu Güney Afrika'da bile böyle bir taraftar yok. Beşiktaş'taki atmosferi başka bir yerde görmemiştim. Liverpool maçını unutamıyorum. Taraftarların desteğiyle başarılı olacağız.”

Avrupa'da futbolun daha teknik ve tempolu oynandığını, Türkiye'de ise çok teknik oyuncular olmasına karşın daha sert ve fiziğe dayalı bir futbol oynandığını dile getiren Tello, “Şunu söyleyebilirim ki Türkiye, Avrupa ayarında bir futbol yapısına sahip” diye konuştu.

Maçlarda kimi zaman agresif davrandığının farkında olduğunu, bunun da futbol karakterinden kaynaklandığını anlatan Tello, şöyle devam etti:

“Formasını giydiğim ve para kazandığım bir takım için gerekeni yapmalıyım. Sahada hırsımı ve mücadelemi en iyi biçimde yansıtarak, bana verilenleri haketmem gerekiyor. Kimi zaman sinirli davrandığımın farkındayım, ama sahada tekniğimin yanısıra hırsımı da yansıttığım için olumsuz sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bunların hiçbiri, bilerek yapılmış şeyler değil. Tüm bunların nedeni, başarılı olma isteği ve kazanma hırsı.”

Beşiktaş'a geldiği günden beri sabit bir yerde oynamadığını, kimi zaman savunmanın solunda, kimi zaman orta alanda mücadele ettiğini belirten Tello, görevinin, neresi olursa olsun, üzerine düşeni yerine getirmek ve başarı sağlamak olduğunu bildirdi.

Tello, yaşı genç olmasına karşın çok iyi bir teknik adam olduğunu vurguladığı teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile birlikte başarılar kazanacakları düşüncesi taşıdığını kaydederken, Türkiye'deki hedeflerinin lig ve Fortis Türkiye Kupası'nı kazanmak, Avrupa'da ise Şampiyonlar Ligi'nde grupta ilk 2 takım arasına girmek olduğunu sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz