« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tello: Jardel'den bilgi aldım

Beşiktaş'ın yeni transferlerinden Şilili futbolcu Rodrigo Alvaro Tello, siyah-beyazlı takımda önemli başarılar kazanmak istediğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Siyah-beyazlı kulübün resmi televizyonu Beşiktaş TV'ye açıklamalarda bulunan Tello, Avrupa'da uzun süredir futbol oynadığını ve Avrupa futboluna adapte olduğunu belirterek, "Belki Portekiz'den değil de direkt ülkemden gelmiş olsaydım farklı olabilirdi. Türkiye'de zorluk çekeceğimi sanmıyorum. Türkiye'deki futbolla ilgili tecrübeye sahip değilim. Geliş amacım şampiyonluklar kazanmak ve diğer kupalarda da başarılı olmak. Futbolu kalbimle oynayarak Beşiktaş için en iyisini yapmaya çalışacağım" dedi.

Tello, daha önce Galatasaray'da forma giyen Mario Jardel'den Türkiye ile ilgili bilgiler aldığını ifade ederek, "Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe diğer ülkelerde tanınan kulüpler. İstanbul'un ise çok güzel bir şehir olduğunu biliyordum. Şimdi ise yavaş yavaş tanımaya başlayacağım" ifadesini kullandı.

Geldiği günden itibaren takım içinde neşeli biri olarak dikkat çektiğinin kaydedilmesi üzerine Tello, "Aslında daha çok utangaç biriyim, ama farklı insanlar tanıyarak bunu üzerimden attım. Eğer insan takımında kabul ediliyorsa neşesi ortaya çıkar. Ben de o yüzden neşeliyim" diye konuştu.

Beşiktaş taraftarı için övgü dolu ifadeler kullanan Tello, "Taraftarımızdan hem bahsetmişlerdi, hem de ben sonradan gördüm. Beşiktaş taraftarı, Güney Amerika'daki taraftarlara çok benziyor. Takımını çok iyi destekliyor ve onunla birlikte hareket ediyor. Oturup maçı izleyen yerine, takımını destekleyen taraftar her zaman için daha iyidir. Taraftar desteği, saha içinde daha iyi olmanızı sağlar" diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz