Ege Haberleri

  Tellioğlu vergide ikinci

  Hürriyet Haber
  25.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TELLİOĞLU Grup, Balıkesir Sanayi Odası tarafından yapılan ‘2010 Yılının Altın Adamları’ listesinde kurumlar vergisi alanında ikinci oldu.

  Un fabrikası başta olmak üzere, yem, kuluçka işletmesi, fidan yetiştiriciliği ve mermer sektöründe faaliyet gösteren Tellioğlu Grup, ödülünü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ünde katıldığı törende aldı. Yönetim Kurulu Üyesi Levent Tellioğlu, grup bünyesinde yer alan farklı sektörlerdeki iş kollarına yatırım yaptıklarını belirterek, “Hem büyümeyi sağladık hem de faaliyet gösterdiğimiz bölgelerde ciddi bir istihdam olanağı yarattık” dedi.
  Cazip alanlar
  Ekonomik kriz sürecinde birçok firmanın savrulduğunu belirten Tellioğlu, krizin gözlerini korkutmadığını dile getirerek, “Geçmişinin verdiği deneyimle toprağa sıkıca tutunan kökleri sağlam bir ağaç gibi, biz de işimize öyle sahip çıktık. Yaptığımız yatırımlarla rakiplerimize karşı elimiz güçlendi. Bu durum ciro anlamında ciddi bir büyüme yakalamamızı sağladı. İstihdam anlamında da faaliyet gösterdiğimiz bölgeye iyi bir ivme kazandırdık” diye konuştu. Tellioğlu, yatırımları sadece mevcut iş kollarında yapmayacaklarını, cazip buldukları sektörlere yatırım yapabileceklerini sözlerine ekledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı