Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Telli duvaklı düğün yapacağım

  Hürriyet Haber
  07 Nisan 1998 - 00:00Son Güncelleme : 07 Nisan 1998 - 00:01

  Bülent Ersoy, 20 yaşındaki nişanlısı Cem Adler'le evlenmesi hakkında değerlendirmelerde bulunanlara ateş püskürdü. Ersoy, DTP Milletvekili Yıldırım Aktuna, Prof. Özcan Köknel ve yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren'e zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

  Demokrat Türkiye Partisi milletvekili, eski bakanlardan Yıldırım Aktuna'nın dün basında şu açıklamaları yer aldı:

  ‘‘Bülent Ersoy'un ruhen ve bedenen kadın kimliği tescil edilmiştir, hukuken yapılacak birşey yoktur. Ama iki hata yapılmıştır. Birincisi, belediye başkanının medya mensuplarını da evine davet ederek bu nikahı adeta şov şeklinde kıymasıdır. Çünkü bu şekilde, toplumun değer yargılarına uygun düşmeyen bu ilişkiyi, bu davranışı, toplumun önüne koymuş oluyor. Bir transeksüel toplumu rahatsız etmeyecek şekilde özel hayatını yaşarsa, ona kim, ne diyebilir? Ama kalkıp bir örnek gibi çıkar, cinsel sapkınlığını şov niteliğinde ortaya koyarsa toplum buna karşı çıkar. İkinci hata, belediye başkanının buna katkıda bulunmasıdır.’’

  Bu yorumuna Bülent Ersoy, çok sert tepki gösterdi. Ersoy, ‘‘Yıldırım Aktuna'nın cinsel durumunun ne olduğunu kayınvalidesiyle karısı, açık olarak herkese söyledi. Aktuna'nın bu konuda konuşmaya hiç hakkı yok’’ diye konuşan Ersoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

  ASIL ŞOVMEN AKTUNA

  ‘‘Aktuna'nın kendisi, asıl şovu Ajda Pekkan'la yaptı. Dudak dudağa pozlar vermesi şov değil mi? Koskoca bakanlık ve devlet sözcülüğü yapmış birinin ortaya çıkıp da, bir sanatçının arkasından kedi gibi şov yapması, danslar etmesi, göstermelik erkek pozlarında böyle sarılması, esas şovdur. Gerçekten sevişiyorlarsa, onlar da iffetlice evlensinler. O zaman dost hayatı yaşamasınlar. Delikanlıysa, onlar da evlensinler... Ben topluma ters düşecek ne yaptım? Evlendim. Kadın satmadım, uyuşturucu satmadım. Aktuna şimdiye kadar ‘hanımefendi, hanımefendi' diye eteklerime kapanırdı. Büyük işadamları arasında bile homoseksüeller, kendini kadın gibi hissedenler var. Ama ne yazık ki içlerindeki bu yangını açıklayamıyorlar. Bence insanlar benim böyle cesaretli davranmama ve medeni cesaretime saygı duymalılar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin verdiği koskaca pembe nüfus cüzdanıyla resmen kadınım. İsteyen, istediğini söyleyebilir. Nikahımdan sonra düğün yapmayacaktım, şimdi karar verdim. İbretialem için, dosta ve düşmana karşı bembeyaz gelinlikler içinde büyük bir düğün yaparak, tarihe imzamı musiki konusunda attığım gibi atacağım...’’

  KÖKNEL’İN İMZASI VAR

  Bülent Ersoy, Prof. Dr. Özcan Köknel'in ‘‘Ersoy, uç davranışlarıyla tanınan bir sanatçıdır. Evliliğinin sağlıklı olacağına inanmıyorum’’ açıklamalarına da değindi ve şunları söyledi:

  ‘‘Bana devletin verdiği adli tıp raporunda Özcan Köknel'in de imzası var. Köknel zannedersem attığı bu imzanın farkında değil. Ben bunu onun ilerlemiş yaşına veriyorum. Ayrıca bana bu raporu veren insanların çoğu profesör. Bu bir kuruldur. Bütün bu profesörler satılık mıydı? Ben bunları satın alarak mı buralara geldim? Çocuk doğuramamamın dışında, tam anlamıyla bir kadındır raporu verilmiştir. Çocuk doğuramayan nice kadın vardır. Sevim Emre erkek mi? Fatma Girik erkek mi?..’’

  Bülent Ersoy, Kenan Evren'in ‘‘Erkek erkekle evlenir mi hiç? Bizim örf ve ananelerimize çok ters. Toplumumuz örf ve ananelerine çok bağlıdır. Bağlı da kalmalıdır’’ sözleri karşısında ise,‘‘Ben kadınım ve bana TC'nin verdiği pembe nüfus cüzdanına inanmayan ve kadın olarak bana hakaret eden Kenan Evren'i mahkemeye veriyorum. Kendisine söyleyecek hiçbir sözüm yok, bana hakaret etti’’ dedi.

  EVLENMEDEN OTURMAK MI İYİ

  Orhan Gencebay'ın evlendiğine de inanmayan Ersoy, ‘‘Evlendiklerini sanmıyorum. Ama şu an evlenmiş olsalar da, yıllarca birlikte oturdular. Bu doğru da, benim evlenmem mi yanlış?’’ açıklamasını yaptı. Kendisini eleştirenlere Işılay Saygın'ı örnek gösteren Ersoy, ‘‘Sayın Işılay Saygın, beni savunan insandır, kadın olduğumu söyledi. ‘Her kadın gibi evlenebilir' açıklaması yaptı. O insanı örnek alsınlar’’ dedi.

  Sefam olsun oh oh!..

  Kadın Bülent Ersoy, evliliğine tepki gösterenlere karşı ‘‘erkekçe’’ açıklamalarda bulundu. ‘‘İbretialem için düğün yapacağım’’ diyen Bülent Ersoy ‘‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin verdiği koskaca pembe nüfus cüzdanıyla resmen kadınım. İsteyen, istediğini söyleyebilir’’ diye konuştu.






  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı