« Hürriyet.com.tr

Teleskopu da var helikopter pisti de

Peninsula Hong Kong Oteli’nin lüks süitine eskiden Rolls-Royce’la gidilir, lobideki özel asansörden 26’ncı kata çıkılırdı. Artık buna gerek yok. İsteyen helikopterle süitin özel pistine inebiliyor

Cahit AKYOL- Zeynep BİLGEHAN
X

1928’de açılan Peninsula Hong Kong Oteli’nin dış görüntüsü muhafaza edilse de içi sürekli yenileniyor. Otelin en havalı odası Peninsula Süiti’nin artık kendine özel bir helikopter pisti var.
Otelin 26’ncı katındaki ve 420 metrekare büyüklüğündeki süit baştan aşağı yenilendi. Salona yerleştirilen teleskop sayesinde Hong Kong’un simgelerinden Victoria Zirvesi rahatlıkla görülebiliyor.

10 BİN DOLAR

Bu özel süitte kalmak isteyenler havaalanından helikopterle alınıyor. Yaklaşık 10 dakika süren helikopter yolculuğu sonunda misafirler, süitin özel helikopter pistine iniyor.
Pek tabii, “Helikopterden hiç hoşlanmam” diyenler için de çözüm var;  havalimanında Rolls-Royce limuzinle karşılanıyorlar. Süite lobideki özel asansörle çıkıyorlar.
Süitin güvenlik sistemi CIA ve MI5 tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda geliştirildi. İçinde güvenlik odası da var. Bir gecelik konaklama mı? 10 bin 500 dolar.

Porsche Design’da nargile

Dünyada 115 mağazası bulunan Porsche Design, önümüzdeki ay Türkiye’deki ilk mağazasını Maçka Palas’ta açıyor. Lüks hazır giyimden parfüm çeşitlerine, valiz koleksiyonundan kaleme kadar çok sayıda farklı ürünün satılacağı mağazanın en dikkat çekici ürünü Porsche Design Nargile. Aslında ürün, bildiğimiz nargile ancak Porsche Design tarafından son derece kompakt ve kullanışlı olacak şekilde yeniden yorumlandı. Alüminyum, paslanmaz çelikle camdan yapılan nargile 55 santim uzunluğunda. Uzun, esnek ve ergonomik bir marpucu var. Fiyatı bildiğimiz nargileden biraz farklı tabii: 3 bin110 TL.

Abartısız Osmanlı mücevherleri

Arto Yamacıyan’ın sahibi olduğu Yamachi’nin yeni koleksiyonu klasik ama zarif mücevher sevenler için yaratılmış. Ürünler eski Osmanlı saraylarındaki motiflerle süslü. Ancak abartılı desenlerden uzak. Takılarda kötü enerjiyi vücuttan atmasıyla bilinen quartz taşları kullanılmış. 1965’te Kapalıçarşı’da küçük bir üretim atölyesinde işe başlayan markanın neredeyse tüm tasarımlarını Yamacıyan yapıyor. Her koleksiyon sınırlı sayıda üretiliyor. Fiyatlar 650 ile 3 bin TL arasında. Yamachi mücevherleri markanın Nişantaşı ve Nuruosmaniye mağazalarında bulabilirsiniz.

Chanel’in illüzyonu

Sıra dışı oje renkleriyle dikkat çeken Chanel sonbahar için iki yeni konsept yarattı. ‘Blue Illusion’ adlı koleksiyonundaki oje, gökyüzünden ilham alan çivit mavisi renge sahip. Rengin sertliği inci yansımalarla yumuşuyor. ‘Bombay’ koleksiyonundaysa Hindistan’ın zenginliğinden ilham alınarak tırnaklar için altın ve parlak gümüş renk karışımı düşünülmüş. Fiyatları 78 TL.

 

Kaynak: Cahit AKYOL- Zeynep BİLGEHAN

Hem renkli hem de orijinal