"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Telepatik bir rüya olabilir

RUMUZ: ÖZGÜNHoşlandığım ve sekiz aydır göremediğim bir erkek arkadaşımı üç hafta önce rüyamda gördüm.

Ben onunla aynı evde yaşıyorken, konser çalışmalarına gitmek üzere bavulunu hazırlayıp evden uzaklaştı ve tam o sırada pencereden beyaz bir ışık girdi. Sonra, onu uğurlamak için su alıp dışarı çıktım. O arabaya bindikten sonra suyu arabanın arkasından döktüm ve o sonunda uzaklaştı.

YORUM:
Sevgili Özgün, bahsettiğiniz erkek arkadaşınızla çok görüşemeseniz bile onu çok özlüyor olmalısınız. Rüyanızdaki tüm semboller ve genel akış, onunla ve onun hayatıyla ilgili iyi niyetlerinizi gösteriyor. Bu kişinin size hatırlattığı şeyler de çok olumlu olmalı ki bu şekilde hoş bir rüya görmüşsünüz. Belki bu günlerde tekrar bir araya geleceksinizdir ya da belki de bu günlerde o da sizi düşünüyordur ve bu bir telepatik rüyadır. Bunu da bize zaman gösterir. Nasıl arzu ediyorsanız öyle olsun.

Camide koşuyordum

RUMUZ: GÜLER

Dün rüyamda uzun süredir görmediğim, kırgın olduğum çok yakın bir arkadaşımı gördüm. Bana camiye gidip namaz kılmamızı söylüyordu. Gittik birlikte ve ezan okunduktan sonra namaz kılmaya başladık. Sonra namazı yarım bıraktık ve caminin içinde koşturmaya başladık. Ardından da babam kardeşimin kaybolduğu haberini verdi ve onu aramaya koyulduk. Onu camide bulduk ve tekrar koşturmaya başladık.

YORUM: Rüyanızda gördüğünüz cami, namaz ve ezan sembolleri, dini inançları kuvvetli birisi olduğunuzu; rüyanızın genel gidişatı ise, kardeşinizin veya sizin şu günlerde içinde bulunduğunuz ortamın yanlışlığını ya da davranış biçimi olarak kendinize ters hareketler geliştirdiğinizi ve bu durumun bilinçaltınızda yarattığı huzursuzluğu gösteriyor. Rahatsız olduğunuz şeyin ne olduğunu, net olarak bulursanız, aradaki hatayı düzeltmeniz, doğru ve yanlış dengesini kurmanız ya da kurdurmanız daha kolay olur. Her su yatağını bulur, üzülmeyin olur mu?

RÜYA SEMBOLLERİ

ADA

Rüyada görülen ada kişinin toplumdan uzak, yalnızlık duygusunu, özgürlük ve bağımsızlık ihtiyacını veya dışlanma korkusunu sembolize eder. Geleneksel yorumunda ise, rüyada görülüş şekline gore mirasla gelen kazanç ya da mal zararı olarak yorumlanır.

AYAK

Rüyada görülen ayak, denge ve kararlılık sembolüdür. Çıplak ayakla yürümek ise gerçeklerle yüzleşmek anlamına gelir.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI