Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Telekulak'ta gereken yapılacak

  Hürriyet Haber
  11.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme: 11.07.1999 - 00:01

  Diyarbakır'da incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, ‘telekulak’ soruşturmasının devam ettiğini, tamamlanmasından sonra adli ve idari konuda gerekenin yapılacağını bildirdi. Sadece polislikte değil, her meslekte mesleğine ihanet edenlerin bulunduğunu, bunlar hakında gerekli işlemin yapılacağını belirten Tantan, amaçlarının herkese adil davranmak olduğunu söyledi.

  PKK YOK OLACAK

  İçişleri Bakanı Tantan, dün sabah beraberinde 4 Emniyet Genel Müdür yardımcısı ile Diyarbakır'a geldi. Tantan, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, bölgedeki güvenlik güçlerinin çok yetenekli ve uzmanlaşmış kadrosuyla terör örgütüne karşı başarılı bir çalışma yürüttüğünü, bölgede ek güvenlik önlemleri almaya gerek olmadığını söyledi. Tantan, ‘‘Terör örgütü yok olmaya mahkûmdur. Türk Milleti, istemediği fikre geçit vermez’’ dedi.

  Bakanlığın Köye Dönüş Projesi ile ilgili çalışmalarının devam ettiğini de anlatan Tantan, mağdur olmuş köylülerin destekleneceğini, güvenliği sağlanan köylere isteyenlerin yerleştirileceğini söyledi.

  ÇOCUKLARA HEDİYE

  İçişleri Bakanı Tantan, Daha sonra yapımı devam eden Süleyman Demirel Eğitim Kampusü ve 75'inci Yıl Çocuk Eğitim Merkezi'ni ziyaret etti. Tantan, burada çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Bakan ve beraberindekiler daha sonra incelemelerde bulunmak üzere Şırnak ve Batman'a geçti.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı