Gündem Haberleri

  Telekulakçı eşe müebbet istemi

  Hakan KARACA/TEKİRDAĞ, (DHA)
  23.02.2011 - 12:13 | Son Güncelleme:

  ANTALYA’daki telekulak çetesinden aldığı bilgiler ile eşi Nurhayat’ın kendisini aldattığından şüphelenip Tekirdağ’da boğarak öldüren Faik Erdem Ferimaz’ın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. Sanık Ferimaz, suçlamaları kabul etti.

  Tekirdağ’ın Barbaros Beldesi’nde eşi 45 yaşındaki Nurhayat Ferimaz’ı boğarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanık 50 yaşındaki Faik Erdem Ferimaz dün 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Hakkında kasten adam öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen sanık Ferimaz, tutuklu bulunduğu Tekirdağ Kapalı Cezaevi’nden adliyeye geniş güvenlik önlemleri altında getirildi. Duruşmaya çiftin kızları Habibe Gözde Ferimaz ile Nurhayat Ferimaz’ın önceki evliliğinden olan çocukları Ayhan Karayel ve Nalan Karayel Tufan ile tanıklar Nurcan Gürcan ve Vait Gürcan katıldı.

  GİZLİLİK İSTEĞİNE RET

  2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmanın başında sanık ve mağdur yakınları dava ile ilgili bilgilerin Antalya’da yapılan telekulak operasyonu sonrası basında yer aldığını ve zarar gördüklerini söyleyerek yargılama için gizlilik kararı talep ettiler. Ancak mahkeme heyeti avukatların bu talebini reddetti.

  Duruşmada ifade veren sanık Faik Erdem Ferimaz hakkında hazırlanan iddianameyi okuduğunu söyleyerek, "Hakkımdaki suçlamaları kabul ediyorum, başka söyleyeceğim bir şey yoktur" dedi. Mağdur yakınlarının avukatlarının sorularını yanıtlayan katil zanlısı eş Faik Erdem Ferimaz, "Eşim ile önceden zaman zaman aramızda tartışmalar oldu. Ama bu tartışmalarda şiddet ve cebir kullandığımı hatırlamıyorum. Eşimin ölümünden sonra bankadan 30 bin lirayı şirketin kısa vadeli borçlarını ödemek için çekerek kasaya koydum" dedi.

  Mahkeme heyeti sanıktan yakalandıktan sonra savcılıkta ve Sulh Ceza Mahkemesi’nde verdiği, "Eşim sık sık İstanbul’a gidiyordu. İstanbul’a gitmesinden şüphelendim. Öldürmek gibi bir niyetim yoktu. O gece tartıştık cinnet geçirdim. Boğazlayarak öldürdüm. Eşimin Azat isimli birisiyle görüşmesinden şüphelendim. Bunun üzerine dinlemeye uygun telefon hediye ettim" ifadesinin kendisine ait olup olmadığını sorunca, "İfadeler bana ait ve kabul ediyorum" dedi.

  KIZI SUÇLADI

  Mahkemede ifade veren çiftin kızı Habibe Gözde Ferimaz babasından şikayetçi olduğunu söyleyerek, "Annem ile babam arasında sürekli geçimsizilik vardı. Babamın annemi devamlı dövdüğünü biliyorum. Bir defasında yine annemin boğazını sıkmış. Annem de bayılmış, öldü diye başında beklemiş. Bu da cinayetin bir provasıydı. Babam annemi tasarlayarak öldürmüştür. Annem, babamın boğazını sıktığı zaman kendi boğazının fotoğraflarını çekmiş. Bize gösterdi. Babam cinayet sonrası bu resimleri bilgisayardan silmiş. Annem bana ’Ya beni buradan alın ya da benim ölümü alırsınız’ demişti. Babam cinayetten sonra bankadan 30 bin 200 lira para çekmiş. Bunu avukatına harcamak üzere saklamış" dedi.

  BAŞKA SPERM ÖRNEKLERİ ÇIKTI

  Mahkeme heyeti Nurhayat Ferimaz’ın vajinal bölgesinden alınan örneklerde farklı sperm örnekleri yer aldığını gösteren İstanbul Adli Tıp Kurumu raporunu okudu. Bunun üzerine mağdur avukatları bunun mümkün olmadığını belirterek raporu kabul etmediklerini söyledi. Mahkeme savcısı Muammer Özcan Antalya’da yapılan ’3’ncü Kulak Operasyonu’nda sanık Ferimaz ile ilgili tutanakların istenmesini talep etti. Mahkeme heyeti dosyanın Antalya’dan istenmesi ve eksik delillerin tamamamlanması için yargılamayı ileri bir tarihe erteledi.

  TELEKULAK OPERASYONUNDA

  Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği telekulak operasyonunda sanık Faik Erdem Ferimaz’ın eşi Nurhayat’ın telefonlarını dinlemek ve elektronik postaları izlemek için çeteden yardım istediği de ortaya çıkmıştı. Çetenin kendisine eşi ile ilgili bilgileri iletmesinden sonra sanık cinayeti işlediğini itiraf etmişti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı