Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Telekulak skandalı için savcıları göreve davet etti

  Bünyamin YIL / DHA
  15 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 15 Ağustos 2009 - 00:24

  Adana’da yerel seçim döneminde bir istihbaratçı polisin yasadışı telefon dinlemesi yapıp, bazı siyasilere bu dinlemeleri servis ettiği iddiaları ve tayini çıkan bu polis için verilen veda yemeğine çok sayıda kişinin katılmasıyla patlayan skandal, kent gündemine oturdu.

  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Aytaç Durak, dün bir basın toplantısı düzenleyerek, telekulak skandalıyla ilgili savcıları göreve davet etti.

  ‘Elbette servis edildi’

  İddiaların 3 yıl önce, dönemin AK Parti İl Başkanı Abdullah Doğru tarafından kongre sürecinde gündeme getirildiğini hatırlatan Başkan Durak, kendisinin de bu partiden olduğu dönemde, illegal yapıldığı ortaya atılan dinlemelerin AK Parti Genel Merkezi’ne servis edilip, edilmediğine ilişkin soruyu, “Elbette servis edildi. Niçin yapıyorlar dinlemeyi?” diye yanıtladı.

  Bürosuna girilmiş

  7 ay önce telekulakçı polisin açığa alınması ve ardından açılan soruşturmanın hassasiyetle yapılmamasının kendisinde ‘skandalı örtbas’ izlenimi doğurduğunu dile getiren Aytaç Durak, “Böyle bir soruşturmada bilgime başvurulması, bana sorulması lazımdı. Niye bana bir şey sormadılar? Ben de merak ediyorum” dedi. Durak, iki yıl kadar önce sahibi olduğu inşaat şirketi bürosuna girildiğini, değerli evrak, çek ve senet bulunan çelik kasanın dahi kesici aletlerle parçalanıp, açıldığını, bu olayda bürodaki değerli hiçbir şeyin alınmadığını, faillerin de bulunmadığını ilk kez açıkladı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı