Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Telekritik

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Olayın aslı yanlış anlama

HATIRLARSANIZ, son yazımda, Kanal VİP'in sevilen programı Türkülerin Sesi'nde yaşanan bir olaydan bahsetmiştim. Bir okuyucumuz, Kazım Engin'in, Konyalılarla ilgili yanlış bir yorumda bulunduğunu öne sürmüştü.

Bu yazının çıktığı gün, Engin beni aradı.

Olayın, benim de tahmin ettiğim gibi, bir yanlış anlamadan ibaret olduğunu söyledi. Kazım Bey, gerekirse programın kasetini izleyebileceğimizi de bildirdi. Buna hiç gerek duymadım, çünkü Kazım Engin gibi bir sanatçının, türkülerini seslendirdiği Anadolu insanını, canilerle bir tutmayacağını çok iyi biliyorum.Kazım Engin, yaşanan ilginç diyaloğu şöyle anlattı: ‘‘Arayan kişi Akşehirli'ydi. Benden bir türkü isteyip, Akşehirliler için söylememi rica etti. Ben de ‘‘Sadece Akşehirliler için değil, tüm Konyalılar için söyleyelim’’ dedim.

O, ısrarla, sadece Akşehirliler için istediğini söyledi ve Konyada bulunan mezar evi ima eden bir söz söyledi. Ben de bunun üzerine ‘‘İnsanları öldürüp gömenler için değil, Türkümüzü Konyalılar için söyleyelim’’ dedim. Benim sözüm tam ters anlaşıldı.’’ Kazım Bey o kadar üzülmüş ki, hemen Konyalılar Derneği'ni arayıp, yöneticilerine, kaseti izleterek durumu izah etmek gereği duymuş. Ona bu hassas yaklaşımından dolayı teşekkür ederim.


Bunları da Beğenebilirsiniz