Gündem Haberleri

  Telekritik

  Hürriyet Haber
  16.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Minik Zeynep’in büyük dramı

  ETV'nin geçen günkü ana haber bülteninde bir haber dikkatimi çekti. Gül Gubuz'un, haberinde 5 yaşındaki Zeynep'in dramı ekrana taşındı. Bu haberde beni en çok etkileyen, ayakları doğuştan sakat olmasına rağmen minik kızın çevresine gülücük saçması oldu. Parlayan gözlerinden, yaşama ne denli sıkı sıkıya bağlı olduğunu anlayabiliyorsunuz.

  Zeynep'in dramı yaşama gözlerini açtığında başlamış. İki ayağı da bir hastalık nedeniyle, vücudunu taşıyacak güce kavuşamamış. Babası Ali Akşit, 60 milyon lira maaşla bekçilik yaparak evini geçindirmeye çalışıyor. Buna rağmen kızını tedavi ettirebilmek için başvurmadık yer bırakmamış. Hastane hastane dolaşmış, ancak sonuçta maddi imkansızlıklar nedeniyle Zeynep'in tedavisini yaptıramamış.

  Çaresizliğin en acısını yaşayan Ali Akşit, kızına yardım eli uzatacak kişinin kulu kölesi bile olmaya hazır. Minik Zeynep ise pencereden izlediği yaşıtları gibi koşup oynayacağı günleri özlemle bekliyor.

  ETV'nin haberinde Zeynep Akşit'e yardım için açılan bahka hesap numarası da verildi. Bu hesap numarasını bir kez de ben hatırlatmak istiyorum. Zeynep'in koşup oynama zevkini tatmasına katkıda bulunmak isteyenler Ziraat Bankası Antalya Anafartalar Şubesi'nde açılan 30003-13281-5 numaralı hesaba yardımda bulunabilir.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı