Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Telekom'dan ayrıldı Berlin'e gitti

Beko Basketbol Ligi takımlarından Türk Telekom'da forma giyen Alman oyuncu Heiko Schaffartzik, takımdan ayrılarak Alba Berlin ile anlaştı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türk Telekom Antrenörü Timuçin Meriç, sezon başında transfer edilen Schaffartzik'in, kendi ülkesinde oynamak istemesinden dolayı başka bir takımla anlaşarak takımdan ayrıldığını belirterek, “Yönetim olarak gereken yardımları yaparak sözleşmesini feshettik. Oyuncuyla ilgili herhangi bir problemimiz olmamıştır. Şu ana kadar takımımıza yaptığı katkılardan dolayı kendisine teşekkür ediyor, yeni takımında başarılar diliyoruz” dedi.

Schaffartzik'ten boşalan yeri doldurmak için çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Meriç, “Bu pozisyon için en uygun ismi takımımıza kazandırmak için teknik ekibimizle birlikte çalışıyoruz. Takımımıza yakışan bir transfer ile kadromuzu güçlendirip ligde hak ettiğimiz sıralamaya gelmek istiyoruz” diye konuştu.

Son bir aydır yoğun bir tempoyla çalıştıklarını ve sezon başından bu yana devam eden kondisyon problemini gidermeye çalıştıklarını ifade eden Meriç, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Bir yandan da maçlara en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Göreve geldiğimden bu yana çıktığımız 9 maçta aldığımız sonuçlardan ligde oynadığımız Trabzonspor yenilgisi dışında memnun sayılırız. Geçirdiğimiz bu bir aylık sürede takım olarak performansımızı artırdık, artan performansımızı da Bornova Belediyesi deplasmanında oynadığımız maç ile göstermiş olduk. Geriye kalan haftalarda oynayacağımız tüm maçlar bizim için aynı önemi taşıyor. Sezon sonunda Play-off'da en iyi şekilde mücadele vermek için takım olarak kenetlendik. OYAK Renault maçının da Fenerbahçe Ülker maçının da bizim için herhangi bir farkı yok. Artık tüm maçlarımız final değeri taşıyor ve tüm maçlarımıza yeni yılda seyircimizin desteğiyle çıkıp, en iyi sonucu almayı istiyoruz. Eski senelerdeki gibi heyecan taşıyan basketbolseverleri tüm maçlarımıza davet ediyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler