Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Telekom'da yüzler gülüyor

Beko Basketbol Ligi'nde sahasında Olin Edirne'yi yenen Türk Telekom, Ankara'da oynadığı son 4 maçından da galibiyetle ayrılmayı başardı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Normal süresi 68-68'lik beraberlikle biten, uzatma bölümünde ise rakibi 77-72 yenen Türk Telekom, sahasında üst üste dördüncü kez galip geldi. Takımda yeni yapılanmanın ardından başarılı sonuçlar elde etmeye devam eden başkent ekibinin antrenörü Timuçin Meriç, kalan maçlarda da aynı ciddiyetle mücadele edeceklerini söyledi.

İyi oynamalarına ve mücadele etmelerine rağmen Fenerbahçe Ülker ve Beşiktaş Cola Turka maçlarını kaybettiklerini hatırlatan Meriç, “Bizim için çok önemli olan Olin Edirne maçında yaptığımız savunma taktikleri, meyvesini verdi.

Rakibimizin güçlü olduğunu biliyorduk. Uzatma dakikalarında da olsa karşılaşmadan galip ayrılmak bizi sevindirdi. Bizi destekleyen taraftarlarımıza çok ihtiyacımız var. Olin Edirne karşısında da onlara iyi bir maç izlettirdiğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

Türk Telekom, sahasında son 4 maçta Mersin Büyükşehir Belediyesi, Aliağa Petkim, OYAK Renault ve Olin Edirne'yi yenerken, antrenör Timuçin Meriç ile çıktığı maçlardaki tek yenilgisini ise Avrupa Kupası'nda aldı.
Başkent ekibi, Beko All Star 2011 organizasyonu nedeniyle lige verilen 20 günlük arada 5 gün izin yapacak ve bu sürenin ardından deplasmanda oynanacağı Antalya Büyükşehir Belediyesi maçının hazırlıklarına devam edecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler