KARS HABERLERİ

Telekom’un Bağlantı Kabloları Yerlerde

IHA
29.07.2015 - 10:18Son Güncelleme :

TELEKOM'UN BAĞLANTI KABLOLARI YERLERDE

IHA

Kars’ta binaların duvarlarından sarkan telefon kabloları görüntü kirliliği oluşturuyor.
Son yıllarda yapılaşmanın hızlandığı, bir taraftan eski binalar sökülerek yerine yeni binaların yapılmasıyla uygar şehir görünümünü tescilleyen Kars’ta, diğer taraftan binaların duvarlarından sarkan telefon kabloları görüntü kirliliği yaratmaya devam ediyor.
Özellikle mahalle aralarında evlerin duvarlarına montalanan telefon kabloları sahipsizlik ve ilgisizlikten yerlerde sürünüyor. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar, görüntü kirliliği yaratan telefon direklerini ve evlerinin duvarlarından sarkan bağlantı kablolarının kaldırılmasını istiyor.
Birçok telefon ve internet abonesi vatandaşlar, yeni yapılan binalardan montalama çalışması sebebiyle koparılan kablolardan dolayı hizmet alamadıklarını belirttiler.
Vatandaşlar, “Bu kablolar birçok ev ve işyerine gitmekte fakat hepsi kopmuş ve yerlerde. Bu durumu Telekom’a bildirmemize rağmen mağduriyetimiz giderilmedi” diyerek tepkilerini dile getirdiler.
Dünyanın değişerek geliştiğini, bu değişimin öncelikle teknoloji alanında olduğunu ifade eden vatandaşlar, “Telekom zaman kaybetmeden alt yapı çalışmalarına başlamalıdır. Bina cephesinden sarkan kablo kirliliğinin önüne geçilmesi gerekiyor. Telekom’un bu konuda gereken çalışmaları zaman kaybetmeden başlatması gerekiyor. Artık insanlar çatılarında, balkonlarında ve bina cephelerinde sarkan kablo kirliliğinin ortadan kaldırılmasını istiyor. Bu doğrultuda Telekom yetkilileri zaman kaybetmeden telefon direklerini kaldırmalı ve bağlantı kablolarını yer altına alarak bu görüntü kirliliğini biran önce çözmelidir. Bu sayede Doğunun uygar kenti Kars’ta önemli bir görüntü kirliliğini ortadan kalkacaktır” diye konuştular.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Telekom’un Bağlantı Kabloları Yerlerde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Telekom’un Bağlantı Kabloları Yerlerde haberi güncellenecektir.

KARS NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:13
 • Guneş
  06:58
 • Öğle
  12:06
 • İkindi
  14:35
 • Akşam
  16:52
 • Yatsı
  18:26
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı