Telekom’u Bayar satacak

Hürriyet Haber
15.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 15.09.2000 - 00:01

TÜRK Telekom hisselerinin satış ve ihale işlemlerini yürütmek üzere kurulan İhale Komisyonu'nun başkanlığına Özelleştirme İdaresi Başkanı Uğur Bayar getirildi.

TÜRK Telekom İhale Komisyonu Başkanlığına, Özelleştirme İdaresi (ÖİB) Başkanı Uğur Bayar getirildi.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 4161 No'lu ‘‘Telgraf ve Telefon Kanununun Bazı Maddelerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’’un üçüncü maddesi uyarınca, Türk Telekomünikasyon A.Ş hisselerinin satış ve ihale işlemlerini yürütmek üzere kurulan İhale Komisyonu'nun ÖİB, Ulaştırma Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Türk Telekomünikasyon A.Ş temsilcilerinden oluştuğu hatırlatıldı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, beş kişiden oluşan komisyonun aynı Kanuna göre bir yıl süre ile görevlendirildiği ve Komisyona Özelleştirme İdaresi Başkanlığı temsilcisinin başkanlık yaptığı belirtilerek, söz konusu komisyonda görev yapan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı temsilcisi Hakkı Sürel'in görev süresinin bitmesi nedeniyle Özelleştirme İdaresi Başkanı Uğur Bayar'ın komisyon başkanı olarak görevlendirildiği kaydedildi.

KİMLER VAR?

Komisyonda Özelleştirme İdaresi yedek üyesi olarak görev yapan Hasan Süel'in görev süresinin de bir yıl süre ile uzatıldığı bildirildi.

Son düzenlemeye göre Türk Telekom İhale Komisyonu şu isimlerden oluşuyor.

İhale Komisyonu Başkanı; Özelleştirme İdaresi Başkanı Uğur Bayar. Üyeler; Türk Telekomünikasyon A.Ş (TTAŞ) Genel Müdürü İbrahim Hakkı Alptürk, Hazine Müsteşarlığı Kamu İktisadi Teşekküleri Genel Müdür Yardımcısı Eşref Ayaz, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Daire Başkanı Cemal Küçüksözen, Ulaştırma Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Hasan Tekeli.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı