Telekom Türk işvereni mağdur etti

Ali VARLI
14.08.2014 - 14:31 | Son Güncelleme:

Tamer Sert'in beş haftadır evinde ve işyerinde ne internet çalışıyor ne de telefonları. Hakim kararına rağmen Telekom sorunu çözemedi. Müşterisinin mağduriyetini gideremeyen Telekom, şimdi 250 bin Euro'ya kadar para cezası ödemekle karşı karşıya kaldı. Telekom mağduru Sert, Telekom'a karşı tazminat davası açmaya hazırlanıyor.

ALMANYA'nın Bremen kenti yakınlarında oturan Tamer Sert'in beş haftadan beri evindeki ve işyerindeki telefon bağlantıları ile interneti kesildi. Otomobil tamirhanesi evinin alt katında bulunan 48 yaşındaki Sert, Telekom nezdinde girişimlerde bulunduğu halde sorunun çözülmediğini belirterek “Dava açtık. Hakim acil karar aldı. 24 saate sorunun giderilmesini istedi. Ancak 48 saat geçmesine rağmen hala mağduriyetim devam ediyor. Avukatım sorunun çözülmemesi durumunda Telekom'a 250 bin Euro'ya kadar para cezası verilmesini talep etti. Hakim avukatım talebini kabul edip, Telekom'a 24 saat süre tanıdı. Bu süre geçtiği halde Telekom hala arızayı gidermiş değil” dedi.

MAĞDUR EDİLDİK

Beş haftalık mağduriyetinin hala devam ettiğini söyleyen Sert “Evde çocuklarım ve eşim, işyerinde de ben mağdur edildim. Müşteriler arayıp ulaşamıyor. Mail trafiği durdu. Fakslar çalışmıyor. Bir çok müşteri benim iflas ettiğimi düşünmüş. Kimisi de borcumu ödemediğim için Telekom'un telefon ve interneti kestiğini sanmış. Türkiye'yi arayamıyoruz. Yeni iş almakta zorlanıyorum. İmajım da bozuldu” dedi. Sert'in Avukatı Dr. Jörg Guse de “Hakim, müvekkilim Sert'e ait telefon ve internet bağlantısını 24 saat içinde çalışması gerektiği yönde karar aldı. Eğer mağduriyet giderilmezse 250 Bin Euro'ya kadar cezai işlem uygulanacak” dedi.

ŞİMŞEK ÇAKTI ARIZA ÇIKTI

Telekom yetkilileri de sorunu çözmek için uğraştıklarını ancak bölgede binlerce müşterinin aynı sıkıntıyı yaşadığını söyledi. Telekom yetkilileri ayrıca bölgede bin 300 kez yıldırım düştüğünü ve bunun da arızalara yol açtığını savundu. Araba tamirhanesi bulunan Tamer Sert “Telekom kendisini böyle savunuyor ama bunun ile ilgili daha bir belge ortaya koyamadılar. Bir gerçek var ki benim günde 30 olan müşteri sayım dörde düştü. İşyerime geçici internet aldım. O da beklenenv erimi sağlamıyor” dedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı