« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Telekom: Sendikaya çok iyi bir teklif verdik

Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Paul Doany, Türk Telekom'un çalışanlarına çok iyi oranlarda ücretler ödediğini savunarak, “Bu nedenle sendikaya çok iyi bir teklif verdiğimizi düşünüyoruz” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Doany görüşmelerin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Haber-İş Sendikası yetkilileriyle toplu iş sözleşmesi konusunda anlaşmaya varamadıklarını bildirdi.

Son 2 haftadır Türk Telekom'da grev olmayacağı yönünde açıklamalar yaptıklarını hatırlatan Doany, görüşmeler sonucunda bunun gerçekleşmediğini ve üzgün olduklarını kaydetti.

Türk Telekom'un çalışanlarına çok iyi oranlarda ücret ödediğini, ücretlerin piyasa koşullarının üzerinde olduğunu ifade eden Doany, şöyle devam etti:

“Bu nedenle sendikaya çok iyi bir teklif verdiğimizi düşünüyoruz. Enflasyon oranı 2007'de yüzde 8 olmasına rağmen biz yüzde 10 teklif ettik. İkinci yıl için de yüzde 4 4 verdik. Ancak anlaşma sağlayamadık. Ücretler konusunda hayal kırıklığına uğradık. Sayıları 5-6 bini bulan tekniker, teknisyen ve teknisyen yardımcılarının ücretlerinde de iyileştirme teklif ettik ama anlaşamadık.

Grevin çok uzun sürmeyeceğini, kısa zamanda bir karara varılacağını ya da hakem aracılığıyla çözüleceğini düşünüyoruz. Umudumuzu henüz kaybetmedik.”

Bunları da Beğenebilirsiniz