Telekom önce şirketleşecek sonra görücüye çıkacak

Hürriyet Haber
08.11.2001 - 15:03 | Son Güncelleme: 08.11.2001 - 15:03

Özelleştirme yetkilileri, Türk Telekom`un özelleştirilmesinde, küresel konjonktür uygun oluncaya kadar kurumun yeniden yapılanma ve satış stratejisinin geliştirileceğini belirttiler

Türk Telekom`un özelleştirilmesinde, küresel konjonktür uygun oluncaya kadar, kurumun yeniden yapılanma ve satış stratejisi geliştirilecek.

A.A. muhabirinin üst düzey bir Özelleştirme İdaresi yetkilisinden aldığı bilgiye göre, Norveç başta olmak üzere, diğer bazı ülkelerdeki özelleştirme girişimlerinin başarısızlığı, özelleştirme konjonktürünün uygun olmadığını gösteriyor.

Bu çerçevede, Türk Telekom`un özelleştirilmesi için gerekli küresel ortam hazır oluncaya kadar geçecek olan zaman, kurumun yeniden yapılanma ve satış stratejisinin geliştirilmesi için değerlendirilecek.   

Türk Telekom`un danışmanlık ihalesini kazanan Arthur Andersen şirketi de, kurumu, teknik, idari ve hukuki olarak uluslararası rekabete hazırlayacak.

Uluslararası Para Fonu`na (IMF) sunulan Niyet Mektubu`nda yer alan taahhütlere göre, Türk Telekom`un şirketleşme planının yıl sonuna kadar hazırlanması gerekiyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı