Telekom danışmanlık hizmeti alacak

Hürriyet Haber
04.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


Türk Telekom'un etkinlik ve karlılığını arttırmak amacıyla uluslararası deneyime sahip danışmanlık şirketlerinden hizmet alınması ve bununla ilgili ihale işlemlerinin yapılması için karar alındı.

Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Hakkı Alptürk, Yönetim Kurulu toplantısında, "Türk Telekom'un etkinlik ve karlılığını arttırmak amacıyla uluslararası deneyime sahip danışmanlık şirketlerinden hizmet alınması ve bununla ilgili ihale işlemlerinin yapılması için karar alındığını" bildirdi.

İbrahim Hakkı Alptürk, yaptığı yazılı açıklamada, Türk Telekom'un yeni seçilen Yönetim Kurulu'nun dün olağan toplantısını yaptığını ifade etti.

Toplantıda, Türk Telekom'un tekel hakkının kalkacağı 2004 yılından itibaren rekabet şartlarına uygun bir yapıya kavuşturulması, özelleştirme sürecindeki şirketin gerekli şartları sağlayacak hale getirilebilmesi hususları ve uluslararası alanda yarışacak düzeye bir an önce kavuşturulması konularının görüşüldüğünü belirten Alptürk, açıklamasında şunları kaydetti:

"Bu itibarla Yönetim Kurulumuz, Türk Telekom'un etkinlik ve karlılığını arttırmak, uluslararası rekabete hazırlamak, uluslararası standartlarda olası teknolojik gelişmelere uygun vizyon ve hedefleri belirlemek amacıyla uluslararası deneyime sahip danışmanlık şirketlerinden hizmet alınması, bununla ilgili ihale işlemlerinin yapılması için karar almıştır. Bugün itibariyle ihale hazırlıklarına başlanmıştır." (Ankara-aa)

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı