"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Telekom bizi reklamla kandırıyor mu

TV’lerdeki (Türk) Telekom’un saatler süren reklam kampanyalarına aldandım ve hem bir telefon, hem de internet için Çankaya postanesine başvurdum.

Son derece ilgili olan hanım müşteri temsilcisi işlemlerimi yaptı ve sonunda internet modeminiz kablolu mu kablosuz mu olsun diye sordu. Elbette son teknoloji kablosuz internettir ve ben tercihimi yaptım. Hemen dediler ki "Şu an elimizde yok, ama yarım saat sonra gelecek". Ben de düşündüm nasıl olsa bugün bağlanmaz yarın da elimde olur dedim ve imzaları attım. Eve geldim yarım saati sabırla bekledim.

Belki tam 15 kere telefon etmeme ve aradan 4 gün geçmesine rağmen ne modem geldi ne internetim bağlandı.

Bu nasıl iştir, hangi devirde yaşıyoruz ki bizi bu Türk Telekom’u satın alan adamlar enayi yerine koyarak aldatıyorlar.

En son aradığımda dediler ki; maalesef halen gelmedi, siz pazarlama müdürü ile konuşun. O da ne yapalım firmanın elinde modem yok, bekleyeceksiniz dedi.

Şimdi ben neye yanayım. İnternetsiz kaldığıma mı, enayi yerine konulup aldatıldığıma mı yoksa ülkemin güzelim ve kar eden milli Türk kuruluşunun satılıp rezil olduğuna mı ?

Bunu okurlarınız ile paylaşmak istedim.Bundan sonra telekomdan internet alacaklar dikkatli olsunla.

Üstün EZER- LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı

GÜNÜN SÖZÜ

"Karanlığa küfredeceğine bir mum yak." (Konfiçyus)

Peki biz ne olacağız

MAMAK Tıp Fakültesi Caddesi’nde oturuyorum. 3.7.2007 Salı günü binamızın arka tarafında ve bizim oturduğumuz binaya göre daha yüksekte bulunan binanın önünde meydana gelen ve ASKİ’ye ait olduğu düşünülen kanalizasyon patladı. Aynı günün akşamı belediye ekipleri müdahale için geldiler fakat hiç bir müdahalede bulunmadan geri döndüler. Bu patlamayla akan su gün boyunca ve şiddetlenerek aktı. Çarşamba akşamı akan kanalizasyon suyunu durdurdular. Fakat olayın büyüklüğü bundan sonra anlaşıldı. Bu akan su sonucunda arkamızda ve bize göre daha yüksekte olan binanın zemininde derin yarıklar oluşmasına ve oturduğumuz bina ile arkamızda bulunan binanın arasındaki istinat duvarının yarım metre bizim tarafa doğru gelmesine neden oldu. Daha sonra belediyenin bize gönderdiği tebligatta oturduğumuz daireyi hemen boşaltmamız tebliğ edildi. Fakat bu tebliğ elimize geldiği halde ve olayın üstünden günler geçmesine rağmen belediye henüz bir çalışma başlatmadı. Hem binayı boşaltsak nereye gideceğiz? Bu çalışmaların 3 ay süreceğinden bahsediyorlar. Can kaybı yaşanmadan çözüm üretilmesi ve hasarlı olan yerlerin acilen güçlendirilmesi gerekiyor.

Başar DÖNMEZ

Bir de Etimesgut Belediyesine bak

KÖŞENİZDE bir okurunuzun Çayyolu’na açacağı restaurant için Yenimahalle Belediyesi’nce ruhsat vermediğini hatta veremeyeceğini ibretle okudum. o da bir şey mi?

Ben 10 senedir Eryaman’da, 6 senedir de Eryaman 4. Etap’ta oturmaktayım. 1. 2. 3. etapların çarşılarında ve çoğu büfelerde içki satılmasına rağmen bizim 4.ve 5. Etap büfelerinde (4 ve 5’de çarşı yok; 4.’de yapıldı ancak 1 yıldır tam olarak faaliyete geçmedi) bırakın içkiyi bir şişe bira alacak yer yok. Büfecilere sorduğumuzda Etimesgut Belediyesi’nin izin vermediğini söylüyorlar.

Doğal gölümüz olan ’susuz gölünü’ bile parka çevirdiler. Restaurantlar yaptılar ama burada bile ’alkol kullanmak kesinlike yasaktır’ tabelaları var. Onun için sayın okurumuz yatsın kalksın dua etsin. Çayyolu’nda en azından bira satacak büfeler oturup içki içecek restaurantları var.

Beterin beteri var! A.A.

Nişanlımla hasret çekiyoruz

BEN Sağlık Bakanlığı’nda 657’ye bağlı 4/b’ye tabi sözleşmelı eleman olarak çalışıyorum. Bizler kafadan buralara atanmadık, sınavlara girdik, atandık. Ama şimdi evlenemiyoruz çünkü eş durumundan tayin hakkımız yok ve askere gitmiş olsak geri işe başlayamıyoruz. Mesela MEB’daki öğretmenlere bu haklar verildi. Bize ise verilmiyor ve üvey evlat muamelesi gösteriliyor.

Nişanlım da Sağlık Bakanlığı’na bağlı çalısıyor; ayrı memleketlerde hasretle yaşıyoruz. Alile birliğimiz yok, bu yüzden evlenemiyoruz. Bununla ilgilenmenizi rica ediyorum Osman ÖZTOPRAK

Tansiyon ölçmek o kadar zor mu

EŞİMİ 11.7.2007 günü Hacettepe Hastanesi’ne götürdüm. İşimiz bittiğinde kendimi kötü hissettim.

Hipertansiyon hastası olduğum için tansiyoünumu tansiyonumu ölçtürmek için aynı hastanenin acil servisine gittim. Tansiyonumu ölçer misiniz diye rica ettim. Görevli bayan, burada tansiyon ölçmüyoruz diyerek beni polikliniklere gönderdi. Oradaki bir başka görevli bayana aynı şeyi rica ettiğimde şok bir cevap aldım.

Poliklinikteki doktorların benim tansiyonumu ölçemeyeceğini, söyledi .

Ben de ona burasının nasıl bir hastane olduğu söyleyerek başka bir polikliniğin yolunu tuttum.

Nasıl bir ülkede yaşıyoruz şimdi anladım.

İsmail SEVDİRİR

Düşüncesiz bir şoför daha

SICAKLIĞIN 30 derecenin üzerinde olduğu, Pazar 15.30 civarlarında, Etlik Giresun Caddesi’nde trafik kilitlendi. Otobüslerin, dolmuşların içindeki insanlar-çocuklar perişan; baktık ki herhangi bir kaza, yolun akışını engelleyebilecek bir sorun yok. Fakat o da ne! 06 BC 4811 Plakalı otomobilin sahibi dörtlülerini yakmış, 2 şeritli yolu keyfi olarak tek şeride düşürmüş. Oysa 10 metre ileride beklese hiç bir sorun yaşanmayacak. Söz konusu aracın sürücüsünü, bu konuda uyarmamıza rağmen uzlaşmaya varamadık; bizimle aynı fikirde olmadığını söyledi. Kendinden başkasını düşünmeyen ve diğer insanlara saygısı olmayan bu kişiyi şiddetle kınıyorum.

O yolun başında bir ambulans da olsaydı nasıl olacaktı? Siren sesi, tıkanıklığın olduğu yere ulaşıncaya kadar geçen zamanda neler, kimler kaybedilebilirdi; bunları hiç düşünüyor muyuz acaba?
X