Telekom Arena’nın bileti Bonus olacak Cimbom 35 milyon lira alacak

Hürriyet Haber
18 Kasım 2009 - 00:00Son Güncelleme : 18 Kasım 2009 - 10:37

Türk Telekom Arena Stadı’nın bitişini bekleyen Galatasaray, Garanti ile Denizbank’ın işbirliğiyle oluşan GS Bonus Card’dan 35 milyon lira gelir elde edeceği bir uygulamaya imza attı. Buna göre, GS Bonus Card’ı olmayan taraftar Türk Telekom Arena’ya giremeyecek. Bu durumda, stada giriş bileti sadece rakip taraftar için basılacak.

DENİZBANK ve Garanti Bankası işbirliği ile oluşturulan GS Bonus Card’tan yıllık 35 milyon lira gelir bekleyen Galatasaray, kartı olmayan taraftarı yeni stadyumu Türk Telekom Arena’ya almayacak. Hem kredi kartı hem de ön ödemeli kart özelliği taşıyacak olan GS Bonus için bankalarla 4 yıllık bir anlaşmaya imza atan Galatasaray, 4 yılda 1 milyon kart sayısına ulaşmayı hedefliyor. Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan, 6 aylık çalışmanın sonucunda taraftara gerçek bir ‘akıllı kart’ sunduklarını belirtirken, “Bu kart sahip olduğu özellilerle ‘bir ilk’. Bu kart kredi kartının özelliklerinin yanısıra birçok özelliği olacak. Bonus’un tüm özelliklerinin yanı sıra kombine/maç bileti alımından temassız özelliği ile saha içi bozuk para ödemelerini yapmaya kadar pekçok özelliği bulunacak. GS Bonus Card’ı olmayan Türk Telekom Arena’ya giremeyecekler. Bunun için herkes kartını alsın” dedi.
Yılda 35 milyon TL gelir
Rakip takım taraftarının sahaya nasıl gireceği konusunda “Sadece onlar için bilet basacağız” derken, Galatasaray maçlarını takip etmek isteyen ancak Galatasaraylı olmayan futbolseverlere ‘Maça Galatasaraylı bir arkadaşları ile gelmelerini önerdi. Şardan, 4 yıl sonunda 1 milyon kart sahiplerine ulaşmaya çalıştıklarını ve 35 milyon lira gelir beklediklerini açıklarken, “Taraftarın cebinden hiçbir ek ücret çıkmayacak. 3 ay içinde bu kartı alandan ise yıllık kart ücreti alınmayacak” dedi.
Nakit kullanılmayacak/images/100/0x0/55ea1723f018fbb8f86aa872
Denizbank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, nüfusun yüzde 86’sının bir takım tutmasına karşın Türkiye’de spor endüstrisinin büyüklüğünün 6 milyon dolar olduğuna dikkat çekerken, bu endüstrinin büyümesini desteklediklerini vurguladı. GS Bonus Card ile dünyada ilk olarak bileti de ödeme sistemlerine adapte ettiklerini belirten Ateş, stadyum içinde para kullanımını ortadan kaldırmayı hedeflediklerini söyledi. Garanti Bankası Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Mehmet Sezgin de, “Bu kadar yıldan sonra hâlâ taraftar kartların peşinde koşuyorsak, bilinki farklı bir şey koyuyoruz üstüne” derken, bu kartların hem kimlik hem he de bilet gibi kullanılacağını vurguladı.

Futbolcular oynadı Rijkaard şaşırdı

GS Bonus’un reklam filminde Nonda, Servet, Emre ve Keita Gökhan Zan rol alırken, Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, “Takımımda çok yetenekli futbolçuların olduğunu biliyordum ama onların reklam filminde başarılı bir şekilde oynamaları beni çok şaşırttı. Taraftarlarımız bu kartları alsın” diye konuştu.

Pası verdik golü taraftar atsın

GALATASARAY Kulubü Başkanı Adnan Polat, araştırmaların Türkiye nüfusunun yüzde 86’sının yani 65 milyon kişinin bir takım tuttuğunu, Galatasaray’ın 25 milyon kişiyle en yüksek taraftara sahip olduğunu iddia ederek, “Bu projelerde taraftarlar bizi desteklesin. Onlara pası verdik, bu defa golü onların atmasını bekliyoruz” diye konuştu. Türk takımlarından Avrupa’da her zaman başarı beklendiğine de değinen Polat, “Rakiplerimizin bütçeleri bizim bütçelerin kat be kat üstünde. Böyle olunca onlarla mücadele etmek zor oluyor. Şimdi taraftarların günlük harcamaları üzerinden kulübe gelir sağlanacak” diye konuştu.

Tribün terörünü engelleyecek

GALATASARAY’ın yeni kartı GS Bonus’un, TT Arena’ya girişin tek yolu olarak belirlenmesi, stadlarda ‘tribün terörü’ yaratan holiganlara bedava bilet verildiği iddialarının da önüne geçecek. Yiğit Şardan, kart sahibi olmayanın TT Arena’ya giremeyecek olmasının böyle bir olumlu sonucu olacağını da söyledi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı