Dünya Haberleri

DÜNYA

  Telefonu unuttu koca helikopteri caddeye indirdi

  Ünsal TURAN / OSLO
  26 Ocak 2006 - 00:00Son Güncelleme : 26 Ocak 2006 - 02:15

  Norveçli işadamı pilot, otelde unuttuğu cep telefonunu almak için helikopteri kent merkezinde caddeye indirince, ortağı olduğu firmadan kovuldu.

  NORVEÇ’in Hönefos şehrinde yaşanan olay izleyenleri şaşkına çevirdi. Adı açıklanmayan işadamı pilot, kaldığı otelde unuttuğu cep telefonunu geri dönüp almak için bindiği helikopteri şehir merkezine indirdi. Hava Sahasını Kontrol Dairesi’ni arayan pilot, helikopterde bir arıza meydana geldiğini ve şehir merkezine acil iniş yapmak zorunda olduğunu bildirerek izin aldı. Helikopter, kalabalığın şaşkın bakışları arasında şehir merkezindeki Qalitiy Hotel yakınına indi.

  Yerde panik

  Çevredekilere kısa süre korku ve panik yaşatan olaydan sonra pilotun yalan söylediği, otelde unuttuğu cep telefonunu almak için şehir merkezine iniş yaptığı ortaya çıktı. Önceki gün öğle saatlerinde meydana gelen olayla ilgili olarak işadamı dün mahkemeye çıkarıldı. Hava Sahasını Kontrol Dairesi, LN-OPA AS 350 numaralı helikopterin kayıtlı bulunduğu Helitrans adlı şirketten, yazılı açıklama istedi. Helitrans, küçük ortak olan bu şahsın şirketten uzaklaştırıldığını açıkladı.

  Görenler şaştı kaldı

  Unuttuğu cep telefonunu almak için, bindiği koca helikopteri acil bir durum varmış gibi caddenin ortasına indiren işadamı pilotun "Arıza var" diyerek iniş izni kopardığı anlaşıldı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı