Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Telefonlarda tüm emojiler değişiyor!

  Hürriyet Haber
  22.05.2017 - 07:36 | Son Güncelleme: 22.05.2017 - 07:36

  Android O işletim sistemiyle birlikte Android telefonlarda kullandığınız emojiler de baştan sona değişiyor. Bakın yeni emojiler nasıl görünecek?

  Android'e yakında gelecek olan yeni emoji'ler, artık birbirinden ayırt etmesi zor yüzlerden değil, Apple iPhone ve Samsung Galaxy'lerde rastlayacağınız türde emoji'lerden oluşacak.

  Android'in ürün müdürü, Fast Company'ye konuyla ilgili şöyle bir açıklama yaptı: "Birçok şeye göz attık ancak genellikle en çok dikkat çeken şey, şekerlemelerin veya kabarcıkların yerini yumuşak dairelerin almış olması."

  Telefonlarda tüm emojiler değişiyor

  Değişikliğin nedenlerinden bir tanesi, Android'li telefon kullanmayanlarla iletişimi kolaylaştırmak. Fast Company'ye göre Google, emoji'lerinden cinsiyet klişelerini kaldırırken de zorluklar yaşadı. Örneğin kadın emojiye pantolon giydirildi ve pembe emoji kaldırıldı.

  Telefonlarda tüm emojiler değişiyor

  chip.com.tr'nin haberine göre yeni emoji'ler, bu sene Android O ile birlikte kullanıma sunulacak. Emoji'leri kendi telefonunuzda kullanmaya başlamanız ise yıllar değilse bile aylar alabilir. Ağustos 2016'da yayınlanan Android N henüz tüm Android'li cihazların sadece yüzde 7'sine girebilmiş durumda. Android cihazların çoğu, 2014'te çıkan Lollipop'u veya 2015'te çıkan Marshmallow'u kullanmaya devam ediyor.

  Facebook emojileri yorumlara geliyor
  Facebook emojileri yorumlara geliyor
  Emojiler değişiyor, bakın neler geliyor neler?
  Beynin en iyi tanıdığı emoji: Sarı renkli gülen yüz
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı