Teknoloji Haberleri

  Telefonlar kayıp

  Hürriyet Haber
  02.08.2012 - 14:08 | Son Güncelleme:

  Cep telefonunuzu hiç kaybettiğiniz veya çaldırdığınız oldu mu? Eğer yanıtınız evet ise bu konuda yalnız değilsiniz zira sadece olimpiyatlarda kaybedilen telefon sayısı dudakları uçuklatacak cinsten.

  Mobil cihazlar artık hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri halini aldı. Bunun doğal bir sonucu mudur bilinmez anca insanların yeni büyük problemi telefon kaybetmek. Güvenlik uzmanları özellikle büyük organizasyonlarda bu tür durumların daha fazla öne çıktığına dikkat çekiyor. Tıpkı şu an devam etmekte olan 2012 Londra Olimpiyat Oyunları gibi.

  Güvenlik Şirketi Venafi tarafından yapılan son araştırma sonuçlarına göre Londra Olimpiyat Oyunları süresince çalınacak ya da kaybedilecek cep telefonu sayısı 67.000 adedi buldu.

  Veri Kaybı Daha Önemli

  Satın aldığımız mobil cihazlara belki çok büyük paralar ödüyoruz ancak onların içinde barındırdığımız veriler parasal olarak ölçülemeyecek değerler taşıyor olabilir. Venafi raporlarına göre 67.000 adetlik kaybın verisel olarak büyüklüğü ise 214.4 terabyte seviyesinde olacak. 1MB=1 kitap gibi çok sığ bir hesap yaparsak bu rakam 214.4 Milyon kitabın kaybolması eşdeğerliğine tekabül ediyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı