Gündem Haberleri

  Telefonla 'kendinizi yakın' emri

  Hürriyet Haber
  19.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cezaevlerine yönelik operasyonunun sürdüğü saatlerde, İçişler Bakanlığı, Bayrampaşa ve Bartın cezaevlerinde kalan iki mahkum arasında yaşandığı belirtilen bir cep telefonu konuşmasını açıkladı. Saat 05.35'de geçtiği bildirilen telefon görüşmesi şöyle:

  Bartın Cezaevi: Efendim.

  Bayrampaşa Cezaevi: Alo, merhaba.

  Bartın Cezaevi: Merhaba.

  Bayrampaşa Cezaevi: Sizi düşürmekte zorlandık. Bizim diğer aleti kapattık şimdi. Bayrampaşa'ya saldırı var. Bizde de hazırlık var. Biliyor musun?

  Bartın Cezaevi: Bizde de hazırlık var. Şimdi bütün birimlerimizde saldırı var. Niğde'de saldırıya başladılar. Ceyhan'da saldırıya başladılar. Çanakkale'de de saldırıya başladılar. Bizim buraya geldiler tamam mı, kapıda...

  Bayrampaşa Cezaevi: Ne var sizin orda?

  Bartın Cezaevi: Bizim burada şimdi C tarafından başladılar, girdiler. Biz barikatları falan kuruyoruz. Çanakkale'deki arkadaşlar, suyu kesmişler. Eğer götürülme durumunda bütün arkadaşlar ölüm orucuna başlayacaklar. Ceyhan'a da aynı doğrultuda haber iletmeyi düşünüyoruz.

  Bayrampaşa Cezaevi: Ölüm orucu olan tüm birimlerimizde o zaman söyleyin, saldırı başlayan birimlerimizde bir arkadaşımız kendini yaksın.

  Bartın Cezaevi: Bir arkadaşımız kendisini yaksın.

  Bayrampaşa Cezaevi: Sadece bir direnişçi kendisini yaksın ve verin.

  Bartın Cezaevi: Bir direnişçi kendisini yakıp, vereceğiz, tamam.

  Bayrampaşa Cezaevi: Evet, yani bu saldırı kesilmediği sürece onlar bize elini sürmeden, hepimiz yakacağız. Bunu bilsinler.

  Bartın Cezaevi: Tamam, tamam.

  Bayrampaşa Cezaevi: Görüşürüz, hoşçakal.

  Bartın Cezaevi: Görüşürüz, hoşçakalın. Biz sizi bu numaradan mı arayalım?

  Bayrampaşa Cezaevi: Evet, evet.

  Bartın Cezaevi: Tamam oldu, görüşürüz.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı