Teknoloji Haberleri

  Telefondaki oyuna binlerce dolar harcıyor!

  Hürriyet Haber
  04.04.2016 - 07:22 | Son Güncelleme:

  Ücretsiz olarak indirilen oyunlara oyun içi ödeme sistemiyle binlerce dolar akıtan bir YouTuber görenleri şaşkına çeviriyor.

  Mobil oyunların büyük bir bölümü gelir elde etmek için F2P (free to play) sistemini benimsiyor. Bu sistemde herkes oyunu ücretsiz olarak indirebiliyor ancak oyun içerisindeki ekstra özellikleri açabilmek için ödeme yapmak gerekiyor. Oyunlardaki bu yüksek ücretli oyun içi eşyaları görüp de “Yüzlerce dolarlık bu oyun içi paketleri alan var mıdır?” diye aklınızdan geçirdiyseniz sizi hemen bu kişiyle tanıştıralım.

  Chief Pat adlı YouTuber’ın mobil oyunlara harcadığı paralar dudak uçuklatıyor. Supercell‘in beğenilen oyunlarını oynayarak YouTube üzerinden yayınlayan oyuncu, her türlü oyun içi ödemeyi yapmaktan geri durmuyor.

  Ünlü Clash Of Clans oyununda bu zamana kadar 18 bin dolar harcadığını söyleyen Chief Pat, yine Supercell’in bir diğer oyunu olan Clash Royale’de ise 12 bin doları oyun içi eşyalara verdiğini belirtiyor. Toplamda 30 bin doları oyunlar için harcayan YouTuber, bu harcamalardan dolayı hiçbir pişmanlık duymadığını çünkü YouTube’un kendi işi olduğunu ifade ediyor.

  Log'un haberine göre 1.7 milyon takipçiye sahip Pat’in bu paradan daha fazlasını kazandığı kesin ancak yine de mobil oyunlara 30 bin dolar verme fikrinin kulağa epey tuhaf geldiğini söyleyebiliriz.

  Etiketler: gamer
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı