Telefon faturası artık internette

Hürriyet Haber
03 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 03 Eylül 2000 - 00:01

TÜRK Telekom, telefon fatura bilgilerini sanal ortama taşıyarak saydamlaştırdı. Telekom, oluşturduğu web sitesinde; sabit, cep ve araç telefonları ile sunduğu diğer hizmetlerden yararlanan abonelerin, fatura bilgilerine ulaşarak; o ana kadarki borç durumlarını öğrenebilmelerine olanak sağladı.

Telekom Genel Müdürlüğü, internette ‘‘www.rehber.telekom.gov.tr’’ adlı bir web sitesi oluşturdu. Yurttaşlar, ulaşmak istedikleri abonenin telefon numarasını, aynen 118 bilinmiyen numaralar servisinde olduğu gibi öğrenebilecekler.

Aynı siteden, sabit ve araç telefonlarıyla ilgili fatura bilgileri ile o ana kadarki borçlarını öğrenebilme olanağına kavuşan aboneler, Telekom'un sunduğu kablolu TV, çağrı ve teleks gibi hizmetler karşılığında fatura edilen borçlarını da aynı siteden görebilecekler.

Turkcell ve Telsim'e kayıtlı cep telefonu aboneleri de fatura bilgileri ve borç miktarlarını bu servisten öğrenebilecekler.

Telekom'un bu uygulamasından şimdilik yalnızca pilot bölge olarak belirlenen birkaç ildeki aboneler yararlanabilecek. İstanbul, İzmir, Çanakkale ve Yalova'da yerleşik aboneler, söz konusu siteden fatura bilgilerini öğrenme olanağına sahipler.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı