Gündem Haberleri

  Tel örgü isyanı

  Elvan EZBER / DHA
  10.09.2014 - 01:36 | Son Güncelleme:

  İstanbul Maltepe’de toplanan bir grup veli, Kadir Rezan Has İlkokulu’nun imam hatip ortaokuluna dönüştürülen kısmı ile okulun diğer tarafı arasına tel örgü çekilerek bölünmesini protesto etti.

  Küçükyalı’da bulunan okulun önünde saat 11.00'de toplanan veliler, ‘Okul için sosyal alanları geri istiyorum’, ‘Çocuğumuzun eğitimine biz karar verelim’, ‘Hani dayatma yoktu’, ‘Okuluma dokunma’ yazılı pankartlar açtı. "Okul içinde okul olamaz" sloganı da atan veliler adına açıklama yapan Avukat Gülten Deniz Duran, "Okul bahçesine çekilen tel örgüyle bahçe ikiye bölündü. Tel örgüyle ne yapmak istiyorlar. Bir anlam veremiyoruz. Bahçedeki tel örgüye tırmanan bir çocuk düşerek zarar görebilir" dedi. Okulda eğitim şartlarının iyi olmadığını da sözlerine ekleyen Duran, şunları söyledi:
  “Kadir Rezan Has İlkokulu var olan haliyle bile mahallemizin ihtiyaçlarına cevap veremezken, başka bir ortaokul ve lisenin öğrencilerinin okulumuza taşınması, ortak kullanım alanlarının kullanımı noktasında önemli sorunlara neden olacaktır. Okul bahçesinin ve koridorların alanı göz önünde bulundurulduğunda çocuklarımızın can güvenliğinin bile tehlikede olduğunu düşünüyoruz."

  Maltepe'de eğitim protestosu

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı