Tekzen'den internet yatırımı atağı

Hürriyet Haber
20.09.2013 - 15:02 | Son Güncelleme: 20.09.2013 - 15:05

Yapı market sektörünün öncü markası TEKZEN, e- ticarette aldığı uluslararası ödülle sınıftan geçti.

Organize ev geliştirme pazarının yerli sermayeli tek markası Tekzen, 200 bin metre kare ile Türkiye’nin en geniş satış alanına sahip yapı marketi olmanın yanı sıra; online satışta da iddiasını yüksek tutuyor. tekzen.com.tr ‘nin uluslararası IMA jürisi tarafından ‘E-Ticaret’ kategorisinde ‘Üstün Başarı’ ödülüne layık görülmesi Tekzen’in e-ticaretteki hedefini taçlandırdı.

Dijital mecra kullanıcılarının, özellikle de web sitelerinden alışveriş yapan ziyaretçilerin girdikleri sitede tasarım, kullanışlılık, aradığı ürüne kolay erişim gibi fonksiyonlara dikkatini göz ardı etmeyen Tekzen, olumsuz bir izlenim edinmeleri halinde birkaç saniye içinde farklı bir site arayışına girebilen bu ziyaretçileri sürekli müşterileri kılabilmek hedefiyle 2013 yılında tekzen.com.tr ’yi baştan sonra yeniden tasarladı.

Şirket internete yaptığı bu yatırımın bu karşılığını ise kısa sürede aldı. tekzen.com.tr dijital dünyanın en prestijli ödülü olarak kabul edilen IMA’nın (Interactive Media Awards) ‘E-Ticaret’ kategorisindeki ‘Üstün Başarı’ Ödülüne layık görüldü.

İçerik ve fonksiyonellikte tam puan aldı
IMA jürisi, Tekzen’in dijital mecradaki adresi tekzen.com.tr 'yi, Tasarım, İçerik, Fonksiyonellik, Kullanışlılık ve Standartlara Uyum olmak üzere 5 farklı kategoride değerlendirdi. Jüri, siteye İçerik ve Fonksiyonellik kategorilerinde 100 üzerinden 100 tam puan verdi. Tekzen, IMA jürisinden toplamda 476 puan alarak önemli bir başarıya imza attı.

Online pazarda 2006 yılında tekzen.com.tr adresi ile yerini alan Tekzen, günümüzde 100 bini aşkın ürün çeşidiyle, Türkiye’nin her noktasına hizmet veriyor. tekzen.com.tr'nin aylık 2 milyon ziyaretçi sayısı bulunuyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı