« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tekvandoda şampiyonlar belli oldu

Antalya'nın Alanya ilçesinde düzenlenen Gençler Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda erkekler 45 kiloda Müslüm Tazegül, 78 kiloda Akif Öztürk, bayanlarda ise 42 kiloda Zeynep Şahin, 44 kiloda da Nurgül Çelik birinciliği elde etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Atatürk Spor Salonu'nda yapılan şampiyonada erkekler 45 kiloda İzmir Karabağlar Belediye'den Müslüm Tazegül birinci, Gaziantep Şahinbey Belediye'den Murat Çıngı ikinci, İzmir TED'den Mehmet İnegöş ile Yalova Tekvando'dan Özgür Gülen üçüncü oldu.

Erkekler 78 kiloda ise birinciliği Gaziantep Nizip Mehmet Akif Ersoy Spor'dan Muhammed Kocaman, ikinciliği Muğla Yatağan Spor'dan Akif Öztürk, üçüncülüğü Manisa Turgutlu Başar Ay Yıldız Spor'dan Alperen Ağır ile İstanbul Büyükşehir Belediye'den Muhammet Yetim elde etti.

Bayanlarda ise 42 kiloda Ankara İller Bankası Gençlik ve Spor'dan Zeynep Şahin birinci, Aydın Didim Belediye'den Merve Çelik ikinci, Bursa Componenta Spor'dan Melike Kutluer ile Kocaeli Derince Belediye'den Sümmeyye Küçükyılmaz üçüncü oldu.

Bayanlar 44 kiloda da İstanbul Bahçelievler Gençlik ve Spor'dan Nurgül Çelik birinciliği, İstanbul Üsküdar Belediye'den Feyzanur Saka ikinciliği, İçel Mersin Gençlik ve Spor'dan Naciye Kaya ile İzmir Akar Gençlik ve Spor'dan Eda Öztürk üçüncülüğü kazandı.

Şampiyona, erkeklerde 51 ve 73 kilo bayanlarda ise 63 kilo kategorileriyle devam ediyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz