Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tekvandoda madalyalar Adana ve Siirt'e gitti

Antalya'nın Alanya ilçesinde düzenlenen Gençler Türkiye Tekvando Şampiyonası sona erdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Atatürk Spor Salonu'nda yapılan şampiyonada erkekler 59 kiloda birinciliği Ankara Leopar Spor'dan İhsan Deniz, ikinciliği İstanbul Özdemir Uzakdoğu Spor'dan Muhammet Remzi Aktaş, üçüncülüğü ise İzmir Efsane Gençlik ve Spor'dan Berkay Akyol ile İstanbul Yavuz Spor'dan Hakkı Canbazoğlu kazandı.

Erkekler 68 kiloda birinci İstanbul Büyükşehir Belediye'den Sadi Saygılar, ikinci Elazığ Kwon Spor'dan Abdülkadir Arslan, üçüncü ise İzmir Efsane Gençlik Spor'dan Mehmet Korucu ile Ankara Ulaştırma Spor'dan Hasan Yüzücü oldu. Erkekler 78 kilo üstünde Siirt Bilim Spor'dan Ensar Oğuz birinciliği, Muğla Soyakan Marmaris Spor'dan Bilal Ertürk Aydemir ikinciliği, şampiyonaya İzmir'den ferdi olarak katılan Kaan Kılıç ile Manisa Başar Tekvando'dan Taha Beytullah Oyar üçüncülüğü elde etti.

Bayanlarda ise 52 kiloda birinci İzmir Yurtsever Gençlik ve Spor'dan Gamze Beyazıt, ikinci Konya Telekom Spor'dan Büşra Serçe, üçüncü Nevşehir Spor'dan Şeyma Satılmış ile Bursa Compenanta'dan Meltem Topal oldu.

Bayanlar 59 kiloda birinciliği Konya Selçuklu Belediye'den Dürdane Altunel, ikinciliği Ankara Akyıldırım Tekvando'dan Damla Dede, üçüncülüğü ise Niğde Dünya Spor'dan Ceren Ataç ile Ankara Büyükşehir Belediye'den İnci Zeynep Sönmez elde etti.

Bayanlar 68 kilo üstünde Adana Doğdu Spor'dan Nafia Kuş birinci, Bursa Yıldırım Belediye'den Şengül Dinç ikinci, İzmir Koçoğlu Spor'dan Sevim Ay ile Bursa Kestel Belediye'den Tuğba Aklan üçüncü oldu.
Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara madalyaları verildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler