« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tekvandoda hedef 3 altın madalya

Mersin'de düzenlenecek Akdeniz Oyunları'na 8 sporcuyla katılacak Tekvando Federasyonu, 3'ü altın 6 madalya hedefliyor.

A.A
SON GÜNCELLEME
Mersin'de düzenlenecek Akdeniz Oyunları'na 8 sporcuyla katılacak Tekvando Federasyonu, 3'ü altın olmak üzere toplamda 6 madalya hedefliyor. 2012 Londra Olimpiyatları'nda bir altın bir de gümüş madalya kazanarak, Türkiye'ye haklı bir sevinç yaşatan tekvando branşı, Akdeniz Oyunları'nda madalya sayısını artırmak için mücadele edecek. Tekvando Milli Takım Antrenörü Ali Şahin, yaptığı açıklamada, bir disiplin sporu olan tekvandoda her müsabakaya çok uzun süreçlerde hazırlandıklarını belirtti. Olimpiyatlarda yaşanan başarının ardından takımda önemli bir ilerlemenin olduğunu vurgulayan Şahin, şunları kaydetti:

"Akdeniz Oyunları bizim için çok önemli. Çünkü Akdeniz ülkeleri tekvandoda çok başarılı. İspanya, Fransa, Mısır, Ürdün gibi ülkelerin ciddi yarışmacıları var, ancak biz de onlar için ciddi rakibiz. Akdeniz Oyunları bizim için tam bir Avrupa şampiyonası sayılır. İnşallah hazırlıklarımızın neticesini alarak ülkemize güzel sonuçlar kazandırmak istiyoruz."

Hedef; 8'de 6

Sporculara güvendiklerini ve her renkte madalya alabileceklerini anlatan Şahin, "Her renkte madalya alacağız ama altın olarak benim asgari hedefim 3. Bu sayı değişebilir ancak toplamda inşallah 6 madalya alırız. Sporda temkinli konuşmak lazım. Tekvandoda sporcunun grafigi her an değişebilir. Yaptığımız hazırlıklara göre inşallah 6 madalya bekliyorum" dedi.

Ali Şahin, Akdeniz Oyunları'nın ardından Meksika'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'na katılacaklarını, şampiyonada 16 sıklette madalya arayacaklarını dile getirdi. Tekvandonun dünyada çok ciddi çalışılan ve iyi performans beklenen bir branş haline geldiğine dikkati çeken Şahin, "Her ülke bu sporda madalya hedefliyor. Tekvandoda altın madalyaya ulaşmak zor ama biz grafiğimizi çok iyi takip ediyoruz. Dünya şampiyonası bir nevi 2016 Rio Olimpiyatları'na hazırlık ancak beklentilerimiz normal. Bu şampiyonanın ardından ivmeyi biraz daha yükselteceğiz" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz