« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tekvandoda gurbetçi genç

Almanya'nın Duisburg kentinde babasının tekvando kulübünde yetişen Cengizhan Özad (20), Balkan Şampiyonası’na katılacak Türkiye Tekvando Milli Takımı'nın daveti üzerine Türkiye'ye uğurlandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
22-23 Eylül tarihleri arası Bosna Hersek'te düzenlenecek Balkan Şampiyonası'na katılacak Türkiye Tekvando Milli Takımı, hafta başında İstanbul'da toplanacak ve ardından kafile halinde Bosna Hersek'e hareket edecek.

Duisburg'da babası Mehmet Özad'in yirmi yıldır sahibi olduğu tekvando kulübünde beş yaşından beri spor yapan Cengizhan Özad, balkan şampiyonası için Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından davet edildi.Geçen yıl Türkiye'de İstanbul Cansey Spor Kulübü lisansıyla iki kez Türkiye finaline kalma başarısı gösteren Cengizhan Özad, milli takımdan davet almasından dolayı çok mutlu olduğunu ve küçüklüğünden beri milli takım formasını giyebilmek için çalıştığını söyledi. Milli takım formasını giyebilmek için şimdiden büyük bir heyecan yaşadığını belirten Cengizhan Özad, "15 yıldır hocam olan babamın hep hayalinde benim milli takım formasını giyebilmem vardı ve bunun içinde birlikte çok çalıştık. Artık babamı sevindirmek ve Türkiye'ye madalyalar kazandırabilmek için dövüşeceğim" dedi.
Cengizhan Özad, kendisinin de yetiştiği tekvando kulübünde dün akşam babasıyla yaptığı son antrenmanın ardından, genç sporcuların Cengizhan tezahüratlarıyla Türkiye'ye uğurlandı.
Duisburg'da yirmi yıldır tekvando antrenörlüğü yapan baba Mehmet Özad ise, oğlu Cengizhan'ın milli takımdan davet almasıyla büyük bir sevinç yaşadığını söyledi. Spor okulundan daha önce Alman Milli Takımı'na sporcu gönderdiğini belirten Mehmet Özad, Türkiye Milli Takımı'na kazandırdığı ilk sporcu oğlu Cengizhan'ın olduğunu söyledi. Yüze yakın genç sporcuyu çalıştırdığını belirten ve Londra Olimpiyatları'nda Türkiye'ye altın madalya kazandıran Servet Tazegül'ü hatırlatan Mehmet Özad, "Gurbetçi gençlerin de göz ardı edilmemesini istiyoruz. Çok sayıda Servetler ve Cengizhanlar var.Yeter ki sahip çıkılsın" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz