« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tekvandoda bronz madalya kazandık

Türkiye, Dünya Tekvando Şampiyonası'nda Yunus Sarı ile gümüş, Hatice Kübra Yangın ile bronz madalya kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
ALTUNEL VE TAZEGÜL BRONZU GARANTİLEDİ

Güney Kore'nin Gyeongju kentinde devam eden şampiyonanın üçüncü gününde, iki milli sporcu madalya kazandı.

Erkekler 80 kiloda tatamiye çıkan, Avrupa gençler ikincisi Yunus Sarı, ilk kez yarıştığı büyüklerde önemli bir başarıya imza atarak, gümüş madalyanın sahibi oldu. Yarı finalde Faslı Issam Chernoubi ile karşılaşan Sarı, 5-0 üstünlüğü yakaladı. İkinci devreyi ise 8-5 kazanan milli sporcu, adını finale yazdırdı. Finalde İranlı Farzad Abdollahi'ye 5-1 kaybeden Sarı, dünya ikincisi oldu.

Bayanlar 53 kiloda yarışan Hatice Kübra Yangın da yarı finalde Faslı Lamyaa Bekkali ile karşılaştı. Maça tutuk başlayan Yangın, 3-0 geriye düştükten sonra son devrede toparlanarak durumu 3-2'ye getirdi ve maç bu skorla sona erdi. Final şansını kaybeden milli sporcu, bronz madalyanın sahibi oldu.

Altın madalyayı kazanmayı çok istediğini, ancak başarılı olamadığını belirten Yunus Sarı, “Daha önümde uzun bir yol var. Daha çok çalışıp, bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim” dedi.

Hatice Kübra Yangın da yarı finalde istediği gibi bir maç çıkartamadığına dikkati çekerek, “Kötü puanlar verdim. Faslı sporcuyu yenecek güçteydim, ancak başarılı olamadım. Yine de ülkeme bronz madalya kazandırdığım için mutluyum” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz