« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tekvandoda 3 madalya daha

17. Akdeniz Oyunları'nın ikinci gününde erkeklerde 58 ve 80, kadınlarda ise 67 kiloda mücadeleleri gerçekleştirildi. Dereceye giren sporculara madalyaları verildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Edip Buran Spor Salonu'nda düzenlenen madalya töreninde sporculara madalyalarını, Uluslararası Akdeniz Oyunları Komitesi Başkanı Amar Addadi, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın eşi Melike Nur Kılıç, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Neşe Gündoğan ve Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin verdi.

Yapılan müsabakaların ardından Türkiye, kadınlar 67 kiloda Nur Tatar ile altın, erkekler 58 kiloda Fırat Pozan ve erkekler 80 kiloda Yunus Sarı ile bronz madalya kazandı.

İkinci gün müsabakarı sonucunda kategoriler ve dereceye giren sporcular şöyle:

Kadınlar 67 kilo:
1- Nur Tatar (Türkiye)
2- Hakima El Meslahy (Fas)
3- Hedeya Wahba (Mısır)
3- Haby Niare (Fransa)

Erkekler 58 kilo:
1- Jose Luis Jimenez Mendez (İspanya)
2- Flavien Furet (Fransa)
3- Fırat Pozan (Türkiye)
3- Marcello Porcaro (İtalya)

Erkekler 80 kilo:
1- Issam Chernoubi (Fas)
2- Oussama Oueslati (Tunus)
3- Yunus Sarı (Türkiye)
3- Nicolas Garcia Hemme (İspanya)

JUDODA VANLIOĞLU ALTINA UZANDI

17. Akdeniz Oyunları'nda 73 kilo erkekler judo müsabakalarında milli sporcu Hasan Vanlıoğlu, altın madalya kazandı. Mersin Üniversitesi Spor Salonu'nda yapılan müsabakaların ikinci gününde 73 kiloda Vanlıoğlu, Sırp sporcu Ljubisa Kovacevic ile final maçı için tatamiye çıktı.

Vanlıoğlu, müsabaka süresinin sonunda rakibini "yuko (5 puan)" puanıyla yenerek altın madalyanın sahibi oldu. Aynı kategoride gümüş madalyanın sahibi ise Vanlıoğlu'nun rakibi Kovacevic oldu. Sloven rakibi Marko Prodan'ı yenen Fransız Jonathan Allardon ile Yunan rakibi Roman Moustopoulos'u mağlup eden İtalyan judocu Enrico Parlati bronz madalya kazandılar.

BAHAR BÜKER'DEN BRONZ

Judo kadınlar 63 kiloda milli sporcu Bahar Büker, bronz madalya kazandı. Mersin Üniversitesi Spor Salonu'nda yapılan müsabakaların ikinci gününde 63 kilo finalinde Hırvat judocu Marijana Miskovic ile Sloven sporcu Nina Milosevic karşı karşıya geldi.

Karşılaşmanın galibi olan Miskovic altın madalyayı ülkesine götürürken, Sloven judocu Milosevic ise gümüş madalya kazandı. Aynı kategorinin yarı finalinde Cezayirli judocu Sonia Mizioualaoua'nın karşısında tatamiye çıkan milli sporcu Bahar Büker ise rakibini yenerek bronz madalyayı elde etti. Kategorinin diğer bronz madalyasını ise İtalyan sporcu Edwige Gwend'i yenen Faslı sporcu Rizlen Kaida Zouak aldı.

70 kilo kategorisinin finalinde ise Fransız judocu Fanny Estelle Posvite, İspanyol sporcu Maria Avomo Bernabeu ile mücadele etti. Rakibini mağlup eden Fransız Posvite altın madalya kazanırken, İspanyol Bernabeu ise gümüş madalyada kaldı. Kategorinin bronz madalyalarını ise Tunuslu Houda Miled'i yenen Faslı Assmaa Niang ile İtalyan Jennifer Pitzanti'yi yenen Sloven Anka Pogacnik aldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler