ADANA HABERLERİ

Tekvando Teşvik Müsabakalarına 125 Sporcu Katıldı

IHA
27.10.2015 - 09:59Son Güncelleme :

TEKVANDO FEDERASYONU ADANA İL TEMSİLCİLİĞİ FAALİYET PROGRAMINDA YER ALAN “TEKVANDO TEŞVİK MÜSABAKALARI”NA 26 KULÜPTEN 125 SPORCU KATILDI.

IHA

Tekvando Federasyonu Adana İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan “Tekvando Teşvik Müsabakaları”na 26 kulüpten 125 sporcu katıldı.
Tekvando Federasyonu İl Temsilcisi Ömer Ayhan Demirbaş, Yavuzlar Spor Salonu’nda gerçekleştirilen müsabakalara Adana’nın yanı sıra, Mersin, Hatay, Osmaniye, Konya, Niğde ve Nevşehir illerinden sporcuların katıldığını belirtti.
Demirbaş, çevre illerle yaklaşık dört yıldır bu tip müsabaka yaptıklarını ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Her 15 günde bir farklı kentte müsabakalara gidiyoruz. Burada ki amacımız; sporcularıma sürekli müsabaka yaptırarak deneyim kazanmalarını sağlamaktı. Bu gibi teşvik müsabakaları şampiyonalara hazırlık için önemli bir turnuva olarak nitelendiriyoruz. Sporcular faklı rakipleri ile müsabaka yaparak kendilerini geliştiriyorlar. Bu sayede elit sporcuları milli takımlara hazırlıyoruz.”
Müsabakalara katılımın yüksek olduğundan dolayı mutlu olduğunu sözlerine ekleyen Demirbaş, tesis ve malzeme konusunda destek olan Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’a teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Tekvando Teşvik Müsabakalarına 125 Sporcu Katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 09 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekvando Teşvik Müsabakalarına 125 Sporcu Katıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı